THE’nin 2021 listesinde ASÜ en iyiler arasında

THE’nin 2021 listesinde ASÜ en iyiler arasında

Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, dünya genelinde 606, Türkiye genelinde ise 43 üniversitenin girebildiği “Hızlı Gelişen Ekonomilerdeki En İyi Üniversiteler” sıralamasının 2021 yılı listesinde Aksaray Üniversitesi’nin de (ASÜ) yer aldığını söyledi.
Times Higher Education (THE), Financial Times Stock Exchange (FTSE) endeksine göre ülkeleri “Gelişmiş,” “Yükselen,” “İkinci Derece Yükselen” ve “Sınırda” kategorilerine göre değerlendiriyor ve bu ülkelerdeki üniversiteleri beş ana başlık ve 13 gösterge üzerinden sıralıyor. Bu yıl listeye dünya genelinde -içerisinde Türkiye’nin de olduğu- 48 ülke ve bu ülkelerde bulunan toplam 606 üniversite girebildi. Listede yer alan 43 Türk üniversitesi arasında ASÜ de var. THE’nin, üniversiteleri “Eğitim,” “Araştırma,” “Atıf,” “Uluslararası Görünüm” ve “Sanayi Gelirleri” olarak belirlenen beş ana başlık ve bunlara bağlı 13 göstergeye göre sıraladığını kaydeden Rektör Şahin, “İlgili sıralamada ‘Uluslararası Görünüm’ ve ‘Sanayi Gelirleri’ başlıkları ağırlıklı bir noktada. Üniversitemiz bu listede 501+ aralığında yer almış ve son derece kıymetli bir başarı elde etmiştir. Yaptıkları çalışmalarla Üniversitemizin listede yer almasına katkı sağlayan, bu noktada emek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
Prof. Şahin, her gün bir öncekinden daha iyi bir noktada olma adına yürüttükleri çalışmaları samimiyetle sürdüreceklerini belirtti. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı