TÜBİTAK destekli çalışma

TÜBİTAK destekli çalışma

KELEŞ, ‘EĞİTİM FAKÜLTESİ TÜBİTAK 4004, 4005 VE 2229 PROJELERİ BAŞTA OLMAK ÜZERE 21 PROJEYE EV SAHİPLİĞİ YAPTI’

FEN ÖĞRETMENLERİ ASÜ’DE SOSYOBİLİMSEL KONULARI ÖĞRENİYOR 
Fen Bilimleri Öğretmenlerinin bilimsel bir konuyu anlatırken meselenin toplumsal boyutuna da dikkat çekebilmeleri amacıyla hazırlanan ve yedi gün sürecek olan proje çalışması, Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ) düzenlenen açılış toplantısıyla başladı.
ASÜ, TEKNOLOJİK ALTYAPISIYLA DA
GİDEREK GÜÇLENİYOR
Eğitim Fakültesi tarafından hazırlanan “KOP Bölgesi Fen Bilimleri Öğretmenleri Etkileşimli Etkinliklerle Sosyobilimsel Konuları Öğreniyor” isimli çalışma, TÜBİTAK tarafından da destekleniyor. Proje açılış toplantısında konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Özçifçi, projeyi hem farklı bilimsel disiplinlere ilişkin içeriğin bilinmesi hem de yenilikçi yaklaşımların kullanılması, uygulanması ve yaygınlaştırılması bakımından değerli bulduklarını söyledi. ASÜ’nün genç ve dinamik bir üniversite olduğunu ve teknolojik altyapısıyla da giderek güçlendiğini ifade eden Özçifçi, “Eğitim-öğretim çalışmalarında dikkat çeken kurumumuz aynı zamanda gururlandıran farklı başarılarıyla da adından söz ettirmektedir. Kısa süre önce ASÜ, TSE tarafından verilen hijyen sertifikasını aldı ve bunu alan ilk devlet üniversitesi oldu. Yine geçtiğimiz günlerde tüm sektörler arasında en başarılı 100 marka arasında 79’uncu oldu. Bu markalara üniversiteler özelinde bakıldığında ASÜ, kendisiyle yaşıt üniversiteler arasında birinci durumdadır. Engelleri ortadan kaldırmak adına yaptığımız çalışmalar kapsamında ise Turuncu ve Yeşil bayrak ödüllerimiz var… Bunlar bizim için gurur vesilesi” dedi. Prof. Özçifçi, projenin hayata geçmesine katkı sunan herkese teşekkür ederek, bu ve benzeri projeleri imkânlar ölçeğinde desteklemeyi sürdüreceklerini söyledi.
BİLİM-TOPLUM BAĞLANTISI ADINA
 FARKLI ETKİNLİKLER YAPILACAK
Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özgül Keleş de sözlerine, projenin bu sürece gelmesine emek veren herkese teşekkür ederek başladı. Eğitim Fakültesi’nin genç ve dinamik bir kadroya sahip olduğunu ve yıllar içinde TÜBİTAK 4004, 4005 ve 2229 projeleri başta olmak üzere 21 projeye ev sahipliği yaptıklarını söyleyen Prof Keleş, “Bu, öğretmenlerin eğitimlerine verdiğimiz ehemmiyeti de yansıtıyor. Biz öğretmen arkadaşlarımıza desteğimizi her daim sürdürme gayretindeyiz. Teknolojiyle birlikte değişimler çok hızlı ilerliyor. Bu değişimlere adapte olmak adına eğitim faaliyetlerine destek olmaya çalışıyoruz. Bu projenin etkili olacağını düşünüyor ve katılımınız için çok teşekkür ediyorum” dedi. Proje Yürütücüsü Dr. Nurcan Tekin ise proje içeriğine ilişkin bilgiler aktardı. Fen bilimleri öğretmenlerinin bilimsel bir konuyu anlatırken bunun toplumsal yönlerine de değinebilmelerini ve öğrencilere bu açıdan da aktarımlar yapabilmelerini amaçladıklarını ifade eden Tekin, projede bilim-toplum bağlantılarının kurulabilmesi adına farklı etkinliklerin olacağını söyledi.
24 katılımcıyla yedi gün sürecek olan proje kapsamında iki uzman, farklı üniversitelerden altı eğitmen ve iki rehber öğretmen görev alacak. Bu süreçte arttırılmış gerçeklik uygulamaları, deneysel uygulamalar, atölye ve grup çalışmaları gibi 14 etkinlik yapılacak. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı