TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 174. YAŞI KUTLU OLSUN

TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 174. YAŞI KUTLU OLSUN


‘Devletin temeli adalet, 
adaletin temeli güvendir’


‘Devletin temeli adalet,
adaletin temeli güvendir’
Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş yıldönümü Aksaray’da 15 Temmuz Milli İrade Meydanında düzenlenen törenle kutlandı.
Programda yaptığı konuşmasında “Polis dendiği zaman kamunun menfaatlerini koruyan hak, hukuk ve adaleti koruyan, milletin bağrından çıkmış evlatlarımız anlaşılıyor.” diyen Vali Ali Mantı, sözlerine şu şekilde devam etti; “Biz kendi rutin hayatımıza devam ederken, polis kardeşlerimiz 24 saat esasına göre devletin kanun ve nizamlarını, milletin ve toplumun değerlerini, toplumun rahatını temin etmek amacıyla gece gündüz çalışıyor. Aksaray’da yapılan tüm başarılı çalışmalar adına da polis teşkilatımızı kutluyorum.  Polislerimiz görevlerini icra ederken birçok sıkıntı yaşıyorlar. Görevini icra eden emniyet güçlerimize yapılan her türlü yanlış devletimize yapılmış sayılır. Devletin temeli adalet, adaletin temeli güvendir.”
Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürü Niyazi Turgay; “Bugün demokratik hukuk devletinin Atatürk ilke ve inkılâplarının ve laik Cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş yıldönümü. Şan ve şerefle yazdığı 174 yıllık bir maziyi geride bırakmış olan teşkilatımız, sadece Türkiye sınırları içinde değil dünyada sayılı yerini almış olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Kurulduğu günden bu yana sürekli bir değişim ve gelişim içerisinde bulunan teşkilatımız personel, araç, gereç ve teknoloji bakımından dünyanın en güçlü polis teşkilatlarından biri olmuştur. Yetkilerini yasalardan ve desteğini halktan alan teşkilatımız demokratik düzenin en önemli teminatlarından biridir.” dedi.
Vatandaşların huzur ve mutluluğunun kendilerinin huzur ve mutluluğu olduğunu dile getiren Aksaray Emniyet Müdürü Ali Karabağ; “Ülkemizin huzur ve güven ortamına, halkımızın can ve mal emniyetini sağlamak için tüm varlığını ortaya koyan bu kutsal ve şerefli görevi yılmadan büyük bir özveriyle yerine getiren tüm polis teşkilatının 174. Kuruluş yıl dönümü kutlu olsun. Vatandaşlarımızın huzur ve mutluluğu bizim huzur ve mutluluğumuzdur.  Aksaray Emniyet Müdürlüğü olarak ilimiz merkez ve ilçelerinde özellikle geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimizi tehdit eden uyuşturucu ile mücadele, kaçakçılık, organize suçlar, mala ve şahsa işlenen asayiş suçlarının aydınlatılması ve olay faillerinin yakalanmasında ekiplerimiz çok büyük başarılar elde ettiler.” şeklinde konuştu.
15 Temmuz Milli İrade Meydanında düzenlenen tören Ervah Kabristanlığında şehitlik ziyaretinin yapılması ve dua okutulması ile son buldu. Foto: Erkan ALTUNTAŞ- Haber: Dilara ARSLANGEDİKLİ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon