Tedbirler alındı

Tedbirler alındı

AKSARAY BELEDİYESİ KURBAN BAYRAMINA HAZIRLANIYOR 

Aksaray Belediyesi kurban bayramında vatandaşların hijyenik ortamlarda kurban ibadetlerini yerine getirmeleri için tedbirlerini aldı.
Aksaray Belediyesi, vatandaşların daha temiz ve sağlıklı koşullarda kurban ibadetini yerine getirmesi için gerekli önlemleri aldı. Belediye tarafından 9 farklı nokta kurban kesim alanı olarak belirlendi. Kurban satışları Aksaray Ticaret Borsası yanı modern hayvan pazarında yapılıyor.
VETERİNER HEKİMLER
TARAFINDAN
KONTROL EDİLECEK
Kurban satış noktasında kurbanlık hayvanların belge ve sağlık kontrolleri belediye veteriner hekimler tarafından kontrol edilecek. Ayrıca kurban satış ve kesim noktalarında yaşanacak olası trafik yoğunluğunu önlemek için belediye ulaşım hizmetleri müdürlüğü ekiplerince tedbirler alındı.
KURBAN KESİM ALANLARINDA
ATIKLAR SIK SIK TEMİZLENECEK
Aksaray Belediyesi, vatandaşların kurban ibadetlerini yerine getirirken işlerini kolaylaştırmak için kurban kesim noktalarına kurban kesim ekipmanları kuracak. Temizlik ekipleri, bayram boyunca kurban kesim alanlarında oluşan atıkları sık sık temizleyecek. Aksaray Belediyesi ekipleri her yıl alınan tedbirlere ilave olarak bu yıl kurban kesim alanlarında Kovid-19 pandemi tedbirleri kapsamında olası hastalık risklerine karşı her gün temizlik ve dezenfekte çalışması yapacak. Ayrıca kurban kesim noktalarında maske kullanımı ve sosyal mesafeye uyma konusunda vatandaşlar uyarılacak.
Belirlenen Kurban Kesim Yerleri:
Yeni Mahalle - Aksaray Ticaret Borsası Mezbahanesi
Fatih Mahallesi – Pazar Pazarı alanı
Büyük Bölcek Mahallesi – Cumartesi Pazar alanı
Kurtuluş Mahallesi – Çarşamba Pazar alanı
Coğlaki Mahallesi – Pazartesi Pazar alanı
Şifahane Mahallesi - Cuma Pazar alanı
Taşpazar Mahallesi – Perşembe Pazar alanı
Yunus Emre Mahallesi – Cumartesi Pazar alanı
Cumhuriyet Mahallesi – Çarşamba Pazar alanı
Belediye tarafından belirlenen kurban kesim yerleri dışında, park, cadde, sokak, meydan, yol gibi kamuya açık yerlerde kurban kesimi gerçekleştirenler hakkında yasal işlem başlatılacak.
FİRARİ KURBANLIKLAR
İÇİN ÖNLEMLER ALINDI
Aksaray Belediyesi bayramda sahibinin elinden kaçan kurbanlıklar için de önlemini aldı. Bayramda kaçan kurbanlar için belediyede 2 ekip hazır olarak bekleyecek.
Kurbanlıklarını elinden kaçıran vatandaşlar Alo 153 veya (382) 213 54 92 no’lu telefon hattında yardım isteyebilecek. Ayrıca Aksaray Belediyesi Yeni Mahallede bulunan Aksaray Ticaret Borsası Mezbahanesinde çadır kurarak vatandaşlara kavurma ikramında bulunacak.
‘BU BAYRAMIMIZ
 BAYRAM TADINDA OLACAK’
Kurban bayramında alınan tedbirlerle ilgi açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer şu ifadeleri kullandı; ''Yaklaşan kurban bayramı öncesinde vatandaşlarımızın sorun yaşamaması, ibadetlerini kolayca yapabilmeleri amacıyla; kurban satış ve kesim yerlerinin belirlenmesi, bu alanların insan, hayvan ve çevre sağlığı yönünden uygun hale getirilmesi ve kurban bayramında alınacak tedbirlerimizi belirledik. İlave önlemlerimizle ve vatandaşlarımızın göstereceği hassasiyetle bu bayramımız bayram tadında olacak inşallah. pandemiyi de göz önünde bulundurarak tüm tedbirleri en ince ayrıntısına kadar alıyoruz. Bu yıl hijyen noktasında ilave tedbirler alınacak ve önceki tedbirlere ilave olarak, temizlik, maske ve sosyal mesafe gibi konularda hassasiyetimizi artıracağız. Salgın tedbirlerini elden bırakmadan kurallara uyarak daha nice güzel bayramlarda hep birlikte buluşmayı ümit ediyoruz. Rabbim yapacağımız ibadetleri kabul ve makbul eylesin" dedi. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı