‘Tedbirleri hayatımızın merkezine koymalıyız

‘Tedbirleri hayatımızın  merkezine koymalıyız

MİLLETVEKİLİ AYDOĞDU’DAN; ‘TEMİZLİK, MASKE VE MESAFE UYARISI’ 

Milletvekili Aydoğdu; “Vatandaşlarımız bireysel olarak tedbirlere uymayı alışkanlık haline getirmelidir. Temizlik, maske, mesafe ihmal edilmemeli ve kişisel olarak alacağımız tedbirleri evimiz dâhil adım attığımız her noktada uygulamalıyız. Tedbirler hayatımızın merkezinde olmalıdır”

Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, beraberinde Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy ve Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk ile Kültürpark’ı ziyaret etti.  Ziyaretlerinde Kültürpark İşletme Müdürü Mustafa Kasım ile bir araya Aydoğdu gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
‘ALINAN TÜM TEDBİRLERE
HAKKIYLA UYMALIYIZ’
Özellikle koronavirüs salgını kapsamında uyarılarda bulunan Aydoğdu; “Kalabalık etkinliklerden kaçınmalı, evimiz dâhil iş yerlerimizde ve sokağa çıktığımız anda kurallara mutlaka uymalıyız. Buna dikkat etmediğimiz sürece hiçbir tedbir tek başına bizi virüsten koruyamaz. Kendimizin, evlatlarımızın, aile büyüklerimizin ve tüm vatandaşlarımızın sağlığı için seferberlik ruhuyla bu sürece kendi özelimizde alacağımız sıkı tedbirlerle destek olmalıyız. Bunu hakkıyla yaptığımız sürece sosyal hayatımızda herhangi kısıtlamalar olmadan yaşamımızı sürdürürüz” dedi.
‘TEMİZLİK, MASKE, MESAFE
 İHMAL EDİLMEMELİ’
Kontrollü sosyal yaşama artık uyum sağlandığını ifade eden Milletvekili Aydoğdu; “İşletmeleri kapatmak, insanların bir takım faaliyetlerini kısıtlamak yerine tedbirlere uyarak hayatımızı sürdürmemiz gerektiğini artık tüm toplum olarak algıladık. Herkes bu işin ciddiyetine vardı. Bireysel olarak uygulayacağımız tedbirlerle hiçbir kısıtlamaya gerek kalmadan günlük gereksinimlerimizi karşılayabiliyoruz. Önemli olan da ülke ve millet olarak salgından korunma yöntemlerini en ideal düzeyde uygulamamızdır. Daha iyi bir çözüm bulunana kadar hayatımızı temizlik, maske, mesafe tedbirlerine göre düzenlemeye devam etmeliyiz” diye konuştu.
‘DEVLETİMİZ
 VATANDAŞIMIZIN
 YANINDADIR’
Hükümet nezdinde bu süreçte yapılan bir takım çalışmaları da anlatan Aydoğdu, şunları söyledi; “Maskeden koruyucu elbiseye, solunum cihazından teste, ilaçtan dezenfektana kadar salgınla mücadele için gereken her türlü araç gereci yerli olarak üretip, kullanıma soktuk. Vatandaşlarımızın testten ilaca ve yataklı tedaviye kadar ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşıladık. Bu kritik dönemde dünyanın neresinde olursa olsun hiçbir vatandaşımızı sahipsiz bırakmadık. Ekonomide teşviklerden organize sanayi bölgelerine ve gümrüklere test merkezleri kurmaya kadar üretim çarklarının durmaması için her türlü tedbiri aldık. Sosyal koruma kalkanı altında istihdamı ve gelir seviyesi düşük vatandaşlarımızı desteklemeye yönelik çok sayıda programı hayata geçirdik. Kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği, işsizlik ödeneği ve sosyal destek programı gibi başlıklar altında çalışanlara ve vatandaşlara bu süreçte destek olduk, olmaya da devam ediyoruz.  Devletimizin hastalıkta ve sağlıkta her zaman vatandaşının yanında olduğunu gösterdiğimize inanıyoruz.” (Aksaray Egemen Gazetesi Haber Servisi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı