‘Tek derdimiz şehrimizin geleceği ve çocuklarımız’

‘Tek derdimiz şehrimizin geleceği ve çocuklarımız’

VALİ HAMZA AYDOĞDU ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu öğretmenler için seminer döneminin başlaması ile birlikte okul ziyaretlerine başladı.
İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ile Sezai Karakoç Ortaokulu, Hazım Kulak Anadolu Lisesi, Necmiye- Mehmet Yazıcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Saadet Güney İmam-Hatip Ortaokulunu ziyaret eden Vali Aydoğdu öğretmenler ile buluşarak eğitim öğretim üzerine bir süre sohbet etti. Bir öğretmen olarak öğretmenleri en iyi kendisinin anlayacağını kaydeden Vali Aydoğdu öğretmenlerin başkasını mutlu etmek için hep kendi hayatından fedakârlık etmek durumunda kalan kutsal bir mesleğin mensubu olduklarını söyledi.
ÇOCUKLAR BİZDEN BÜYÜK
BİZ ONLARDAN YAŞLIYIZ!
Gençlerin teknoloji çağı ile birlikte iletişim stratejisinin de değiştiğini vurgulayan Vali Aydoğdu; gençler gibi düşünmeden onlara ve fikirlerine değer vermeden onların ruh iklimine girmeden onların analiz edilemeyeceğini söyledi.
Vali Aydoğdu: “Dünya çok hızlı bir şeklide değişiyor. Çocuklar bizden büyükler biz onlardan yaşlıyız. Onları anlamadan, kavramadan onları yönlendirmemiz mümkün değil. Aksaray da öğretmenlerle birlikte bir ekip olarak bu çocuklarımızın ruh iklimine girmemiz gerekiyor. Bu çocuklar için vali olmanızın, müdür olmanızın bakan olmanızın hiçbir anlamı yok. Onların dünyasında hiçbir değer ifade etmiyor. Eğer siz onlara değer veriyorsanız, anlıyorsanız, onlar gibi konuşabiliyor onların güldüğü şeylere gülme ihtimaliniz varsa siz onların ruh dünyasına girebiliyorsunuz” dedi.
‘BİLGİYE ULAŞMANIN
MALİYETİ YOKTUR’
Ziyaret ettiği okullarda öğretmenlerle eğitim, kültür, sanat, tarım, sanayi gibi alanlar üzerine sohbet eden Vali Aydoğdu, kentin gelişmesi çocuklar ve kadınlar için hazırlanan projeler hakkında açıklamalarda bulundu. Salihler şehri Aksaray’ın her alanda gelişmesi için sunulacak her türlü projeye açık olduklarını kaydeden Vali Aydoğdu: “Sizlerden gelecek projelere açık olacağız. Bizim tek bir derdimiz var Aksaray geleceği ve çocukları… Ben burada ne yapacaksam sizinle yapacağım, siz olmadan hiçbir şey yapamayız. Sizin desteğinize ihtiyacımız var. Aksaray’ın gelişimine, değişimine gençlerine faydası olur dediğiniz her şeyi sizinle konuşurum. Gençlerin kullandığı dili çözemediğimiz müddetçe eğitimde başarılı olmazım mümkün değil. Bana yazın, bana gelin konuşalım. Bütün öğretmenlerle bunu başaracağımıza inanıyoruz. Bize destek olun yardımcı olun. Yön verin, katkı sağlayın yapılan işlere duyarsız kalmayın. Benim için Aksaray da hizmet eden bütün öğretmenler eşittir. Hiçbir arkadaşımız kendini öteki hissetmesin asla. Herkes Aksaray için ne yapmak istiyorsa konuşalım” diye konuştu.
EĞİTİMDE YENİ PROJELER
Aksaray’da kısa sürede gerçekleştirilen çalışmaları anlatan Vali Aydoğdu, kentin eğitimde altyapı sorunlarını çözdüğünü geliştirilecek yeni projelerle her alanda başarılı olunacağını ifade etti. Eğitim de yapılan çalışmalara değinen Vali Hamza Aydoğdu Valilik bünyesinde oluşturulan ARGE ekibinin hazırladığı Kodla Aksaray projesi ile merkez de ve ilçelerde kod yazılımı ile ilgili atölyeler açılacağını söyledi. Öğrencilerin gelişen çağın şartlarına uygun şekilde yetiştirilmesi için hep beraber gayret göstereceklerini vurgulayan Vali Aydoğdu; okulların KOVİD-19 salgını nedeniyle eğitim ve öğretime ara verdiğini öğrencilerin yeni dönemde her türlü ders materyallerine ulaşmasını sağlamak için de hazırlıkların tamamlandığını anlattı. Vali Aydoğdu, 8 sınıf öğrencilerine verilecek şifrelerle ders içerikleri ile ilgili denemeler, sınavlar yer aldığı Mavi Silgi adıyla oluşturulan internet sitesinin kullanıma hazır hale getirildiğini bu hizmetin de öğrencilerin kullanımına sunulacağını söyledi.
‘AKSARAY’IN GELİŞMESİNE
BİRLİKTE KATKI SUNALIM’
Aksaray’ın model şehir olmak konusuna çok başarılı bir kent olduğunu ifade eden Vali Aydoğdu, tek seferde 14 kadın kooperatifinin Aksaray’da kurulduğunu böylece kadınların üretime ve sosyal hayatın içerisinde yer almaya başlayacağını söyledi. Kardeş Aile Projesi ve Vefa Evi Projesi ile maddi durumu yetersiz olan ihtiyaç sahiplerine ulaşacaklarını aktaran Vali Aydoğdu; “Aksaray’ın gelişmesine hep birlikte katkı sunalım.  Hepimiz kenetlendiğimiz zaman neler yapılabildiğini bütün Türkiye’ye göstermeliyiz. Bu şehrin öğretmenleri bu yapılanların sahiplenirse bunlar sayesinde öğrencilerimize velilerimize ulaşabiliriz. Şehirle ilgili yapılması gereken bütün güzelliklere beraber sahip çıkalım. Ben her zaman sizlerin yanındayım en büyük destekçinizim’ dedi. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı