Tıp Fakültesi Morfoloji binası için yer tespiti yapıldı

Tıp Fakültesi Morfoloji binası için yer tespiti yapıldı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Tıp Fakültesi Morfoloji Binası için saha incelemelerinin başladığını, hedeflerinin 2021 yılında inşaat çalışmalarına başlamak olduğunu söyledi.
Bina için bir süredir yer tespit çalışmalarının sürdüğünü, Mühendislik Fakültesi ile Yeni Sosyal Tesis arasında kalan alanın uygun olarak değerlendirildiğini kaydeden Rektör Şahin, üst yönetimle birlikte belirlenen alanda incelemeler yaptı. Birinci ve dördüncü sınıf tıp öğrencilerinin bu yıl Aksaray’da eğitim-öğretime başladığını ve tıp öğrencilerinin sayısının peyderpey artacağını belirten Şahin, “Hali hazırda Merkezi Derslikler ve ASÜBTAM’ın bazı bölümleri Tıp Fakültesi için düzenlendi ve herhangi bir eksiklik söz konusu değil. Ancak Tıp Fakültesi’ndeki faaliyetlerin verimini arttırmak için morfoloji binası büyük önem teşkil ediyor. Biz, süreci en başından beri takip ediyor ve nitelikli bir bina yatırımı için üzerimize düşen ödevlerimizi yerine getiriyoruz. Gerekli görüşmelerin ardından çalışmalar anlamlı bir zemine oturdu. Bir süredir yer tespiti ile alakalı çalışmalar devam etmekteydi, o da tamamlandı. Hedefimiz 2021 yılında bina inşaatına başlamak. Süreç bundan sonra çok daha hızlı şekilde ilerleyecektir” dedi. Derslikler, amfiler, laboratuvarlar, toplantı ve konferans salonları, personel ve uygulama odalarının yer alacağı bina, tıp eğitimi için gerekli tüm donanımlara sahip olacak.
Rektör Şahin’le birlikte Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayhan Özçifçi, Prof. Dr. Engin Deligöz, Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş ve Genel Sekreter Bayram Ali Yavaş, bina yapımı için planlanan alanı inceledi ve Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı Serpil Doğuş Gümüşsoy’dan bilgiler aldı. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı