Toplum-üniversite iş birlikleri derinleşiyor

Toplum-üniversite iş birlikleri derinleşiyor

ÜRETİLEN ÇALIŞMALAR TOPLUMSAL İLİŞKİLERİ DERİNLEŞTİRİYOR

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ASÜ’de üretilen çalışmaların akademik gelişimin yanı sıra, toplum-üniversite ilişkilerini ve iş birliklerini derinleştiren bir anlamının da olduğunu söyledi.
Rektör Şahin, Salgın şartlarına uygun şekilde düzenlenen kahvaltı buluşmalarında, farklı okullarda ve farklı bilimsel disiplinlerde çalışmalar yapan akademisyenleri ağırlamayı sürdürüyor. Bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda ASÜ’nün son derece kıymetli çalışmalar ürettiğini ve üretilen çalışmaların akademik gelişimin yanı sıra,  üniversite-toplum ilişkisinin ve iş birliğinin derinleşmesine de katkı sunduğunu dile getiren Prof. Şahin, “Bu husus çok önemli. Bilimsel çalışmaların toplumsal somut faydaya dönüşmesi süreci, üretimin anlamını ve değerini arttıran bir unsur. İhtisaslaşma, e-Aksaray Ansiklopedisi, Uluslararası Aksaray Sempozyumu, akademisyenlerimizin şehrin değerlerine yönelik bilimsel projeleri, tarım, hayvancılık, sanayi alanındaki çalışmalar, panel, kongre, konser, sergi gibi kültürel ve sanatsal etkinlikler, sportif müsabakalar… ASÜ’de, şehrimiz başta olmak üzere, toplumsal değerlere vurgu yapan çok sayıda başarılı etkinlik gerçekleştiriliyor. Tüm bunlar toplum-üniversite ilişkilerini geliştiriyor, yeni iş birliği alanları oluşturuyor ve dolayısıyla somut faydayı arttırıyor. Aynı düsturla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Yapılan açıklamanın ardından ASÜ Rektörü, akademisyenleri dinledi, süren ve plan aşamasında olan projelerine dair genel bilgiler aldı. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı