​‘Toplumsal proje çalışmalarını destekliyoruz’

​‘Toplumsal proje çalışmalarını destekliyoruz’

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, topluma temas eden bilimsel, kültürel ve sosyal projeler üretmenin üniversitelerin asli vazifeleri arasında yer aldığını ifade etti.
Akademisyenlerle sabah kahvaltısında bir araya gelen ASÜ Rektörü Şahin, eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra toplumsal karşılığı olan işler üretmenin önemine dikkat çekti. Bilimsel içeriğin somut projelere dönüşmesi sürecini kıymetli bulduklarını ve bunun sağlanabilmesi adına samimi biçimde çalıştıklarını dile getiren Prof. Şahin, “Bu sürece en önemli katkı hiç kuşkusuz akademisyenlerimizden gelmektedir. Onların çalışmaları somut proje üretimlerinin en önemli aşamasını oluşturmaktadır. Biz de imkânlar ölçüsünde bu türden çalışmalara destek oluyoruz ve yeni çalışmaların üretilmesini teşvik etmeye gayret gösteriyoruz. İçinde yaşadığımız toplumla temas kurma ve çözüm aşamalarında yer alma hususu asli vazifelerimiz arasında. Buna devam edeceğiz” dedi.
Yapılan kısa açıklamanın ardından akademisyenler üzerinde çalıştıkları projeler hakkında bilgiler verdi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı