Trafik bilincini artırmak için eğitimler düzenleniyor

Trafik bilincini artırmak  için eğitimler düzenleniyor


Aksaray’da il emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından kuran kurslarında eğitim gören çocuklara yönelik trafik eğitimi verildi. 


Aksaray’da il emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından kuran kurslarında eğitim gören çocuklara yönelik trafik eğitimi verildi. Aksaray İl Müftülüğü ile koordineli şekilde yürütülen çalışma kapsamında 03-17 yaş grubunda bulunan çocuklar üzerinde trafik güvenliği bilincinin arttırılması amacıyla, 4 cami ve 7 Kur’an Kursunda eğitim planlaması yapıldı. 885 öğrenciye “Trafik Dedektifleri ve Kırmızı Düdük Projesi” kapsamında trafik güvenliği bilincinin arttırılması, trafik dedektifleri gibi bilgilendirici kurslar düzenlendi. Toplamda 3 bin öğrenci kurslardan faydalandı.
Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Karayolları Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı” kapsamında; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı (Emniyet Genel Müdürlüğü) Jandarma Genel Komutanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Polis Eşleri Derneğinin iş birliğinde ve OPET A.Ş’nin desteğiyle 03-17 yaş arasındaki çocuklara yönelik olarak hazırlanan “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi(Trafik Dedektifleri) Projesi” 2013 yılında hayata geçirilmiştir. Proje kapsamında; ülkemizde bugüne kadar yaklaşık 6 milyon öğrencimize trafik eğitimi verilmiştir. Bu eğitimlerin belirlenen yaş gruplarına yönelik aralıksız olarak devam ettirilmesinin çocuklarımız üzerinde trafik güvenliği konusundaki mevcut farkındalığın arttırılmasına önemli katkı sağlayacağı aşikârdır. Aksaray İl Müftülüğü ile koordineli şekilde hedef kitle olarak belirlenen 03-17 yaş grubunda bulunan çocuklar üzerinde trafik güvenliği bilincinin arttırılması amacıyla, trafik dedektifleri eğitimleri kapsamında İl Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren 4 cami ve 7 Kur’an Kursunda eğitim planlaması yapılmış, şu ana kadar 885 öğrenciye “Trafik Dedektifleri ve Kırmızı Düdük Projesi” kapsamında uygulamalı drama eğitimi verilmiş ve bilgilendirme yapılmıştır. Proje kapsamında yaklaşık 3000 öğrenciye eğitim verilmesi hedeflenmektedir.”denildi. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı