‘Türkiye başarılı çalışmalara imza attı’

‘Türkiye başarılı  çalışmalara imza attı’

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’nin artık her alanda verdiği mücadeleyi başarıyla yürüttüğünü söyledi.
Koronavirüs salgınına karşı dünyada birçok ülkenin gerek sağlık alt yapısı, gerekse ekonomik olarak çaresiz kaldığına işaret eden İl Başkanı Altınsoy, “Bu zorlu süreçte Türkiye başarılı çalışmalara imza attı.  Sosyal koruma kalkanı kapsamında çalışanlara ve dar gelirli kesimlere yapılan karşılıksız ödemelerin tutarının 38 milyar liraya ulaştığını, prim desteği olarak 154 bin iş yerindeki 1 milyon 186 bin çalışan için 934 milyon liralık kaynak kullanıldığını, kısa çalışma ödeneğinden faydalanan 3,5 milyon çalışana da bugüne kadar 20 milyar liranın üzerinde kaynak aktarıldı” diye konuştu.
1 MİLYON 976 BİN KİŞİYE 4,4
MİLYAR LİRA ÖDEME YAPILDI
Nakdi ücret desteği kapsamında 1 milyon 976 bin kişiye 4,4 milyar lira ödeme yapıldığını aktaran Altınsoy, “ İşsizlik ödeneği olarak da 847 bine yakın kişiye 4 milyar liraya yakın kaynakla destek verilmiştir. Bunlara ilave olarak Kovid-19 teşhisi nedeniyle tedavi gördüğü veya karantinada bulunduğu için çalışamayanlara yönelik iş göremezlik ödeneğini devreye soktuk. Türkiye Eczacılar Birliği ile SGK arasındaki protokolün yenilenmesiyle salgın döneminde üzerlerine oldukça ağır yük binen eczacılarımıza yapılan ödemelerde yıllık ilave ödeme 235 milyon liralık iyileşme sağladık. Devlet korumasındaki 640 gencimizi de bu dönemde kamuda işe yerleştirerek mağduriyetlerinin önüne geçtik. Böylece devlet korumasındaki gençlerimizin istihdam sayısı toplamda 54 bine yaklaştı. Salgın döneminde huzurevlerindeki yaşlılarımıza verdiğimiz hizmetler ve gösterdiğimiz ihtimam Dünya Sağlık Örgütü tarafından iyi uygulama örneği olarak ilan edildi” dedi.
‘TÜRKİYE HER KONUDA SÖZ
 SÖYLEYECEK İRADEYE SAHİPTİR’
İl Başkanı Altınsoy, “Türkiye ekonomisini çökertmeye yönelik saldırıları göğüsleyebilecek ve hedeflerine doğru kararlılıkla yürüyebilecek bir yere gelmiştir. Bugün Türkiye insanlığın ortak vicdanı olarak her konuda söz söyleyebilecek ve bunu dinletebilecek bir iradeye sahiptir. Ülkemiz siyasi ve ekonomik politikalarını sahada aktif, askerî destekle uygulayabilecek bir güce kavuşmuştur. Ülkemiz kendisiyle beraber tüm dostlarına ve kardeşlerine de destek verebilecek ve bunun arkasında durabilecek seviyeye ulaşmıştır” şeklinde konuştu. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı