Türkiye’de emsali bulunmayan bir gençlik merkezi geliyor

Türkiye’de emsali bulunmayan bir gençlik merkezi geliyor

Sosyal, kültürel ve sanatsal anlamda gençlere birçok hizmet veren Aksaray Gençlik Merkezi yenilenme sürecinin ardından Türkiye’de emsali bulunmayan bir gençlik merkezi haline gelecek.
Aksaray Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Akpınar, “Gerçekten burada ciddi sayılara ulaşıldı. 22 bin gencimize hizmet aktif olarak verdiğimiz bir binayı tamamen yeniledik. Kod adı 2023 projesi ile eğitmenlerle ve gönüllülerimizin ortaya çıkarmış olduğu yeni projeler ve alışıla gelmişin ötesinde yeni çalışmalardan, dolayı bakanlığımızın takdiri ile binamız tematik gençlik merkezi haline getirildi. Temamızda inovasyon gençlik merkezi şöyle bakabiliriz. Uçaklardan tutun elektrik ve mekanik her türlü olana girilecek. Gençlerimiz buruda kodlamayı kendileri yapacak. Bunun yanında yazılım ve tasarım ve üretimini kendileri yapacaklar. İlimizi birçok alanda temsil edecekler, hem de uluslararası alanda etki edilebilecek bir güç elde edeceğiz. Aksaray Gençlik Merkezi yenilenme sürecinin ardından Türkiye’de emsali bulunmayan tek bir yer olacak. Kodlama, mekanik, tasarım, yazılım gibi alanlarda çalışmaların yürütüleceği ve belki de şehrimizde bu alana ilgili olan bütün gençlere dokunabileceğimiz bir alan haline geldi.” dedi.
“Binamızı yenilerken çalışmalarımızda ara vermedik”
Bakanlıktan çok ciddi bir yatırımı şehre kazandırdıkların vurgulayan Ahmet Akpınar, ”Bir önceki çalışma sistemimizi de gayet başarılı idi. Bu çalışmalara da ara vermeden havuzdaki özel yerimizde devam ediyoruz. Burası gençlerin ufuklarını açacak. Yenilenen ve sürekli gelişen bir teknolojik dünyanın içinde artık bizde varız diyebilecek bir yapı haline gelecek.” şeklinde konuştu.
“Aksaray’a uçak simülasyon gelecek”
Elektronik AR-GE çalışmalarının yapılacağı alanların olduğunu belirten Akpınar, ”Bu alanlarda gençlerimiz sürekli proje üreten ve yeni projeler üreten bir AR-GE ekibimiz var. Bu ekipler bu alanlarda uçak atölyemiz olacak. Uçak atölyemizde hazır kalıp getirmeyeceğiz. Gençler a’dan z’ye her şeyi burada yapacaklar. Hem de ulusal anlamda bütün yaraşmalara katılım sağlayabilecek. Potansiyele erişebilecekler. Buraya birde uçak simülasyon gelecek. Uçakları gençler nasıl uçurmaları gerektiğini ve orijinal uçak sisteminde burada öğrenecekler.” dedi.
“Üreten bir gençlik merkezi haline geleceğiz”
Artık tüketen değil üreten bir gençlik merkezi haline geleceklerini dile getiren Akpınar, ”Burada sadece teknolojinin dışın da. Yine sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz de sürecek doğa ve çevre kulüplerimiz, müzik kulüplerimiz, sanatsal ebru birçok etkinliklerle gençlerimizin toplumda iyi bir yer edinmesi ve öz değerlerimize sağdık ve geleceğe hem kendilerini hem de çevresini ile ülkesini temsil edecek iyi bir zemin hazırlandı.” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon