UYUMADER mücadeleye devam ediyor

UYUMADER mücadeleye devam ediyor

UYUMADER (Uluslararası uyuşturucu ile mücadele ve eğitim derneği) güzel işler yapmaya devam ediyor. Konu ile ilgili Açıklama yapan UYUMADER yönetim kurulu başkanı Mahmut Eskil ve Koordinatör Birol Metin;
“UYUMADER olarak düzenlemiş olduğumuz Robotik kodlama eğitici eğitmenliği kursunu bu gün itibari ile bitirdik. Robotik kodlama esasında robot yazılımı geliştirmeyi hedefler. Robotik kodlamanın temel hedefi, mekanik cihazlara zekâ kazandırmaktır. 2 ay gibi bir süredir çevrimiçi eğitim ile devam eden kursumuz ve son üç gündür yüz yüze eğitim yolu ile bitirdiğimiz kursumuz ile Aksaray'ımıza 15 Robotik kodlama eğitimcisi kazandırmanın mutluluğu içindeyiz. Bu üç gün içerisinde çok eğlendik küçük küçük makinelere bilgi yüklemenin zevkini yaşadık. Kursumuza katılan öğretmen arkadaşlarımıza UYUMADER olarak teşekkür ederiz.
Robotik kodlama robotların hayatımıza katkısı gün geçtikçe artıyor, bu bağlamda robotik kodlama önümüzdeki 20 yılın konusu olacak. Gençlerimizi doğru yönlendirip doğru bilgileri yükleyebilmek hem uyuşturucu ile hem diğer kötü alışkanlıklarla mücadele kapsamında çok önemli biz bunun ilk aşaması olan Eğitimci yetiştirmek kısmını tamamlamış durumdayız. Eğitimci arkadaşlarımız almış oldukları bu sertifikalarla okullarında Robotik kodlama dersine girebilecekler kendi atölyelerini açabilecekler bire bir Robotik kodlama dersi verebileceklerdir.
UYUMADER olarak ise bizim için gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için çok önemli bir enstrüman olacaktır.” dediler. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon