Ulaşım sorun olmaktan çıkacak

Ulaşım sorun  olmaktan çıkacak

DİNÇER: ŞEHRİMİZDE SİNYALİZASYON SİSTEMİNİN ALTYAPISINI YENİLİYORUZ

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yıl içerisinde şehir içi trafiği ile ilgili önemli adımlar atılacağını ve yeni trafik yönetim sistemini Aksaray’a uyarlayacaklarını bildirdi. Yeni trafik yönetim sistemiyle trafiğin akıcı bir şekilde ilerlemesi sağlanarak zamandan ve yakıt tüketiminden tasarruf edilecek.

Şehir merkezi trafiğinde yaşanan karmaşaları önlemek için çeşitli çalışmalar yürüttüğünü ifade eden Başkan Dinçer, Kurtuluş Kavşağı, Sanayi Kavşağı, Adese Kavşağı, Aksaray Lisesi Kavşağı gibi merkezi konumlarda bulunan kavşakların yeniden düzenlendiğini bildirdi. Aksaray’da nüfus artışına bağlı olarak araç sayısının her geçen yıl arttığına değinen Dinçer, “Biz yerel yönetimler olarak şehir içi trafiğinin düzenlenmesi için yeni yatırımlar getiriyoruz” dedi.

Şehir trafiğinin çözüme kavuşması için geçtiğimiz yıl araçların yoğun olarak kullanıldığı güzergâh ve kavşaklarda araç sayıları hesaplanarak simülasyona aktarıldığını ve Ulaşım Master Planı hazırlandığını kaydeden Başkan Dinçer, “Teknolojik imkânları kullanarak hazırladığımız yeni trafik yönetim sistemi ile sensörler ve yapay zekâyla şehir içi trafiğindeki söz konusu karmaşıklıkları önleyerek düzenleyeceğiz. Aynı zamanda da denetleyeceğiz. Yeni sistem de şehir ulaşım ağındaki trafik, kontrol altında olacak” şeklinde konuştu.

Şehir trafiğinin akıllı telefon uygulamasına aktarılacağını sözlerine ekleyen Evren Dinçer, “Akıllı telefon aplikasyon uygulaması ile akıllı kart işlemleri, kullanılacak olan otobüsün nerede olduğunun takibi, trafik yoğunluk haritası, otopark yönlendirme vb. içerikler ve işlemler telefon üzerinden yapılabilecek. Vatandaşlarımıza kolaylık sağlayacak uygulama, bireylerin planlı hareket etmesini sağlayarak günlük hayatlarını düzenlemelerine yardımcı olacak” ifadelerini kullandı.

Başkan Dinçer, yıl içerisinde trafik düzenleme çalışmalarına başlanacağını ve trafiğin yoğun olduğu birçok noktada sinyalizasyon sistemlerinin yenileceğini bildirdi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası