‘Ülkemizin geleceğini sizler inşa edeceksiniz’

‘Ülkemizin geleceğini sizler inşa edeceksiniz’

DİNÇER, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Piramit Kafe’de düzenlenen kahvaltı programında üniversite öğrencileriyle bir araya gelerek sohbet etti. Gençlerin fikir ve düşüncelerine her zaman önem verdiğini belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer; “Geleceğin teminatı siz gençler, yarınları sizler inşa edeceksiniz. Bakış açınız bizler için önem taşıyıp yapacağımız projelerde bizlere kaynak oluyor” ifadelerini kullandı.
Düzenlenen kahvaltı programına Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, KYK sorumlu İl Müdür Yardımcısı Harun Koç, KYK müdürleri, öğrenci konsey temsilcileri, öğrenci topluluk başkanları, üniversitenin değişik kademelerinde akademik eğitimlerini sürdüren öğrenciler katıldı.
Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer konuşmasında; “Pandemi öncesinde fakülte kantinleri ve yurtları ziyaret ediyor, sizlerle daha sık bir araya geliyorduk. Sizlerin beklenti ve taleplerini alarak belediye olarak sizlere nasıl yardımcı olabiliriz, bunların çabası içerisindeyiz. Öğrencilik hayatı; 2, 4 ya da 5 yıl çok hızlı geçer. Ama eğitim alınılan şehir asla unutulmaz. Sizler misafirsiniz, birçoğunuz memleketlerinize tekrardan dönecek. Biz de bu bağlamda gençlere yönelik çalışmalar yapıyor, Aksaray’da nasıl verimli zaman geçirebilirsiniz diye çalışıyoruz. Etrafınızdakilere sorarsanız göreceksiniz ki okudukları dönemdeki belediye başkanlarını hatırlarlar. Çünkü belediye başkanlarıyla bir irtibatları, ünsiyetleri olmuştur. Zihinlerinde bir yer etmiştir. Bizler de sizin anılarınız da iyi bir yer edinmek istiyoruz” dedi.


Dinçer, bulunulan makamların emanet olduğunun altını çizerek bu makamların gençlere devredileceğini işaret etti.
Aksaray Belediyesi olarak yaptıkları çalışmalardan ötürü Gençlik Festivalinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ödül aldıklarını kaydeden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer; “Cumhurbaşkanımız tarafından da geçtiğimiz ay sosyal medya hesaplarımızı takip ediyorsanız görmüşsünüzdür. Aksaray Belediyesi olarak gençlere yönelik yaptığımız çalışmalardan ötürü ‘Gençler İçin En İyi Bilim ve Fenni’ ödülü aldık.  Cumhurbaşkanımız ödülü takdim ettiler. Bilime meraklı gençlerimizi sizlerin aracılığı ile bilim merkezimize davet ediyorum.” dedi.Başkan Dinçer, gençlerin ilgi gösteriyi projelerden örnek vererek:“Bizler belediye olarak bisiklet yolu yaptık, bisiklet istasyonları kurduk. Gençlik ve Bilim Merkezimizi açtık. Bölgemizin en güzel bilim merkezlerden biri. Gelen misafirlerimizin hepsi beğeniyor ve takdir ediyor. Bilim merkezimizi ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Orada güzel faaliyetler, organizasyonlar oluyor. Sizden gelen bir talep olur onu değerlendiririz. Eğitim veririz, toplantılarınız olur. Bir katkınız olur, orada gönüllü çalışan arkadaşlarımız var. Kitap konakları ile ilgili bir millet kıraathanesi açtık. Mahallelerimizde yaptığımız 3 tane kitap konağımız var, inşaat çalışmaları devam ediyor. Yakın zamanda hizmete açıyoruz. Gezi programlarımız var yine gençlere yönelik. Talep ve isteklerinizi arkadaşlar bizlere iletiyor. Sizlerin düzenlediği programlara davet geldiği zaman mümkün olduğunca katılmaya özen gösteriyorum” ifadelerine yer verdi.  
Belediye Başkanı’nın konuşmasından ardından Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız ve KYK İl Müdürü Harun Koç’ta konuşmalarında gençlerin taleplerine karşılık vermek için çalıştıklarını ve sürekli belediye ile işbirliği içinde olduklarını söylediler. Gençlerle samimi havada geçen buluşmada Başkan Dinçer, öğrencilerin sorularını cevapladı. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı