‘Uluslararası öğrenciler tüm dünyanın ilgilendiği bir konu’

‘Uluslararası öğrenciler tüm  dünyanın ilgilendiği bir konu’

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Erman Akıllı, Türkiye’nin 1990’lı yılların başından bu yana uluslararası öğrenci meselesiyle ilgilendiğini söyledi.

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ile Edebiyat, Kültür ve Sanat Topluluğu tarafından düzenlenen “Türkiye’nin Kültürel Diplomasisi: Uluslararası Öğrenciler” konulu konferansta konuşan Akıllı, uluslararası öğrenciler meselesinin sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da gündeminde olduğunu belirtti. Zaman zaman medyada veya toplumda bazı yanlış algılamaların olabildiğine dikkat çeken Doç. Dr. Erman Akıllı, “Bu husus pek çok açıdan ehemmiyet arz ediyor. Uluslararası İlişkiler bağlamında mesele değerlendirildiğinde, ortaya bir kültürel diplomasi çıkıyor. Diplomasi, en genel tabiriyle, devletlerin birbirleri arasında yürüttükleri ilişkidir. Bu noktada tarzlar ve araçlar farklılaşabilir. Ticari anlaşmalar, askeri anlaşmalar veya eğitim-öğretim faaliyetleri birer diplomasi aracı olabilirler” dedi. Akıllı, konuşmasının devamında kültürel diplomasi konsepti, büyük öğrenci projesi, Türkiye bursları, kültürel diplomasi ve markalama başlıklarına ilişkin detaylar verdi.
 
Etkinlik, daha önce TRT Haber Kanalında yayınlanan “Gönüllü Elçiler” programının Aksaray Üniversitesi bölümünün izlenmesiyle tamamlandı. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı