Üniversite hayvan hastanesine hibe desteği

Üniversite hayvan hastanesine hibe desteği

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin ile birlikte Aksaray Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesini ziyaret etti.
Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ile Aksaray Belediyesi arasında imzalanan “Sokak Hayvanları Rehabilitasyonu Protokolü” gereğince Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesine, Aksaray Belediyesi tarafından ünitenin ruhsatlandırması konusunda katkı sağlandı. Ardından görüntüleme cihazı, cerrahi operasyonlar için cerrahi alet ve ekipman, fakültenin ihtiyacı olan sarf malzemesi hibe edildi.  
Aksaray hayvancılığı için bir dönüm noktası olan hayvan hastanesinde Büyükbaş ve küçükbaş hayvanları tedavisi yapılacak. Ayrıca şehri genelinde tedavi ve bakım ihtiyacı yapılması gereken sahipli ve sahipsiz sokak hayvanlarının rehabilite olması sağlanacak. 
Belediye Başkanı Evren Dinçer,  ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cemal Darılmaz, öğretim görevlileriyle birlikte Hayvan Hastanesi formunda hizmet verecek fakülte hizmet binasını ziyaret etti.
Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cemal Darılmaz, Aksaray Belediyesinin hibe ettiği görüntüleme cihazı, fakültenin ihtiyaçları ve cerrahi operasyonlar için cerrahi alet ve ekipmanların teslim alındığını bildirdi. Hayvan hastanesi için çalışma izninin alınma sürecinin devam ettiğini belirten Dekan Prof. Dr. Mustafa Cemal Darılmaz,  “Fakültemiz Aksaray Belediyesi ve diğer kamu kurumlarıyla işbirliği içerisinde burada önemli çalışmalar gerçekleştiriyorlar. Şimdiye kadar 455 adet hayvanı kısırlaştırdık. Büyük ve küçükbaş hayvanların yanında sahipli ve sahipsiz hayvanların bakım ve tedavisini buradan yapacağız. Verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanımız Evren Dinçer Bey ve Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Şahin Beye teşekkür ediyorum” dedi.
Belediye Başkanı Evren Dinçer, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cemal Darılmaz, öğretim görevlileriyle birlikte Hayvan Hastanesi ünitelerini ziyaret ederek bilgiler aldılar.
Ziyaret ile ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray’da sanayi ile birlikte tarım ve hayvancılıkta önemli mesafeler kat edildiği hatırlatarak “Bu konuda üniversitemizde çok önemli gelişmeler yaşanıyor. Biz belediye olarak her zaman işbirliğine ve destek vermeye hazırız. Hayvan Hastanesi ve ünitelerini inceledik. Burada teşhis ve analiz laboratuvarları ve cerrahi bölümleri bölge hayvancılığına hizmet edecek” ifadelerini kullandı. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı