‘Üretimin merkezi köylerdir’

‘Üretimin merkezi köylerdir’

Vali Hamza Aydoğdu Yeşiltepe Beldesine ziyarette bulundu. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik, Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav’ın da bulunduğu ziyarette Belde Belediye Başkanı Tahsin Çelik ve belediye meclis üyeleri ile görüşen Vali Aydoğdu beldenin sorun ve ihtiyaçları ile ilgili bilgi aldı.
Beldenin tarımsal faaliyetler bakımından önemli bir üretim merkezi olduğunu kaydeden Vali Aydoğdu ayçiçeği üretiminde birinci olan Yeşiltepe beldesinin ismine yakışır yeşillikte olması için 1000 servi ağacı dikimi yapılacağını yine beldeye ulaşım sağlanan yollarda gerekli bakım ve yenileme çalışmalarının yapılacağını belirtti.
‘KÖYLERİMİZİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ’
Vali Hamza Aydoğdu ziyaret ve incelemelerde bulunduğu merkeze bağlı Doğantarla Köyü’nde köy muhtarları ile bir araya geldi. Köylerin sorun ve ihtiyaçları ile ilgili bili alan Vali Aydoğdu “Köylerimizi çok önemsiyoruz. Üretimin merkezi köylerdir” dedi.
Doğantarla Köyü Muhtarı Fatih Kara ve vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Aydoğdu Doğantarla Köyü ile ilgili bilgi aldı. Köy muhtarı Kara’nın imece usulü ile vatandaşların katkıları ile yapılan hizmetleri dinleyen Vali Aydoğdu muhtar Kara’yı tebrik etti.
Doğantarla muhtarlık binasında Gücünkaya, Sevinçli, Çeltek, Kızılkaya Köylerinin muhtarları ile de görüşe Vali Aydoğdu Gülağaç Kaymakamı Elif Nur Saçal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik ile birlikte muhtarların sorunlarını dinledi. Köylerin eksikliklerinin belirlenmesi ve ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Aydoğdu şehirde ne varsa köylerde de aynı imkânların mevcut olduğunu görülen eksiklik ve ihtiyaçların giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını kaydetti.
Köylerin üretim merkezinde bulunduğunu belirten Vali Aydoğdu ‘Köylerimizi çok önemsiyoruz. Kamu kaynaklarının etkin şekilde kullanımı ile köylerimizin eksikliklerinin giderilmesine gayret gösteriyoruz’ dedi.
Doğantarla Köyü’nde yapılan hizmetlere vatandaş katkısının çok üst düzeyde olduğunu imece usulü ile işlerin paylaşılmasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Aydoğdu Doğantarla köyünde yapılan bu çalışmanın örnek alınacak bir uygulama olduğunu bildirdi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı