‘Üstün yetenekli öğrenciler gelecek açısından çok önemli’

‘Üstün yetenekli öğrenciler gelecek açısından çok önemli’

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, bilim ve sanat çalışmalarına olan yatkınlığın erken yaşlardan itibaren programlı bir şekilde desteklenmesinin, gelecek için atılan en anlamlı adımlardan birisi olduğunu söyledi.
 
Şahin, üstün yetenekli öğrencilerin eğitim aldığı Aksaray Bilim ve Sanat Merkezini (BİLSEM) ziyaret etti. Merkez Müdürü Adil Bölükbaş ve ekibiyle, merkezde yer alan fen, sosyal ve güzel sanatlar atölyelerini gezen Prof. Şahin, burada öğrencilerin yaptığı çalışmaları inceledi ve eğitim programlarına katıldı. Bilim ve sanat yetenekleri ile dikkat çeken öğrencilerin erken yaşlarda fark edilmesinin ve ilgilendikleri alanda özel ve sistemli bir şekilde eğitilmelerinin sadece akademik başarı anlamında değil, toplumsal gelecek açısından da çok kıymetli olduğuna dikkat çeken ASÜ Rektörü, “Müzik, resim, teknoloji, bilişim, matematik, tarih, edebiyat… Üstün yetenekli öğrencilerin akademik olarak desteklenmesi ve profesyonel biçimde yönlendirilmeleri, gerek bilimsel, gerekse sosyal ve sanatsal alanlardaki başarımızı doğrudan ilgilendirmektedir. Bu öğrenciler, gelecekte ortaya koyacakları çalışmalarla da önemli bir potansiyeli temsil etmektedir ve ülkemizin yarınları açısından çok değerlidir” dedi. Bilimsel ve sanatsal çalışmalar noktasında BİLSEM’le işbirliği içinde olduklarını da kaydeden Şahin, ASÜ’nün tüm imkânlarının merkezin hizmetinde olduğunu vurguladı.
 
Merkezde, ilkokuldan lise düzeyine kadar farklı yaş gruplarından 300 öğrenci, bilimsel, teknolojik ve sanatsal bakımdan, kendi ilgi alanlarına giren hususlarda özel olarak eğitiliyor. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı