Uzaktan eğitim dersleri başladı

Uzaktan eğitim dersleri başladı

Yüz yüze eğitime verilen 1 haftalık aranın ardından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için TRT-EBA TV ile Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden ‘uzaktan eğitim’ dersleri başladı.
Korona virüs önlemleri nedeniyle okulların uzaktan eğitime geçmesinden sonra ilk dersler bu sabah başladı. Yüz yüze eğitime verilen 1 haftalık aranın ardından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için TRT-EBA TV ile EBA üzerinden yapılacak uzaktan eğitim, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un verdiği ilk dersle başladı.
 ‘DERSLERİN BAŞLAMASI İLE BUNUN BİR
TATİL OLMADIĞININ BİLİNCİNE VARDILAR’
Aksaray’da ki velilerden Handan Şahin ise: “Çocuklarımız okulu özlemişti. Birde iyice tatil oldu havasına bürünmüşlerdi. Derslerin başlaması ile bunun bir tatil olmadığının bilincine vardılar. Bu süreci hepimiz için güzel bir şekilde yönettiği için Bakanımız Ziya Selçuk’a teşekkür ederiz” dedi.
7’inci sınıf öğrencilerinden Azra Şahin: “Okulumu ve arkadaşlarımı çok özledim. Bir an önce normal bir şekilde derslerimize başlamak istiyoruz. Televizyondan ders işlemek eğlenceli geldi” dedi.
Aksaray’da da ilk ve ortaokul ile lise öğrencileri, TRT-EBA TV ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden dersleri takip etti. Velilerden Elif Altuntaş, uygulamadan memnun olduklarını belirterek, öğrencilerin bugün ilk ders için televizyon karşısına geçtiğini, öğrenciler kadar velilerin de heyecanlandığını söyledi.
"GAYEMİZ ÇOCUKLAR DERSLERİNDEN KOPMASIN"
İlk dersi anlatan Bakan Selçuk, şunları söyledi: “Yeni ve farklı bir deneyim olduğunu biliyorum. İlk birkaç gün zorlansak da sonrasında süreci sağlıkla yöneteceğimizi biliyorum. Çocuk nasıl öğrenir koşullar imkânlar nasıl olmalı hepsi bilgimizde. Bu süreci yönetirken her tabloya alternatif çözümlerimiz var. Lütfen bizlere güvenin.
57 bin okulla yaptığımız elbette burada mümkün olmayacak. Ancak biliniz ki son tahlilde her şey yapılacak. Diğer yanlardan sizlerden öğretmenlik yapmanızı ve evinizi okula çevirmenizi beklemiyoruz. Gayemiz o çocuklarınız okuldan derslerinden kopmasın. Değerli ailelerimiz bu süreçte en büyük destekçimiz sizler olacaksınız. Evde küçük kardeşlerimiz varsa lütfen çocuklarımızın derslerini dinlemesine özen gösterin. Çocuklarımız derslerine başlamadan önce mutlaka kahvaltılarını yapmış olsunlar.
"DERSLER, OKULLARDAKİ KADAR UZUN OLMAYACAK"
Çocuğunuzun uzaktan eğitimdeyken dikkatini dağıtacak şeylerden uzak durun lütfen. Uzaktan eğitimde dersler elbette ki okullardaki kadar uzun olmayacak. Bizler bu açığı çocuklarımızın en iyi kitap okuyarak atlatmasını sağlayabiliriz. Sizler de okuyarak onlara destek olmaya gayret edin.
"SİZLER ANNE BABA OLARAK SAKİN OLUN"
Araştırmalar gösteriyor ki kitap okuyan çocuklar sınavlarda ve hayatlarında çok daha başarılı oluyorlar. Sizler anne baba olarak bu süreçte sakin olun ve sürecin devletin kontrolü altında olduğunu ve güvende olduğunu belirtin. Lütfen çocuklarınızı dinleyin. Her zamankinden daha fazla anlayışınızla bu süreci atlatacağınıza inanıyorum.”
EBA TV FREKANSLARI
EBA TV İlkokul derslerinin HD'de alış frekansı 12.084 MHz, SD'de ise 11.916 MHz. Türksat Kablo TC'de 465. kanalda, Tivibu'da 401. kanalda, Turkcell TV+'de 106. kanalda, Vodafone TV'de 151. kanalda, D Smart'ta 138. kanalda, Bein Digitürk'te 151. kanalda uzaktan eğitim EBA ilkokul dersleri yayınlanıyor.
09.00’daki Türkçe-1 dersiyle ilk kez uzaktan eğitime başlayan öğrenciler, 09.30’da Matematik-1 dersine geçti. 10.00'da yeniden Türkçe-2 gören ilkokul öğrencileri, 10.30'da Matematik-2, 11.00'de Türkçe-3, 11.30'da Matematik-3, 12.00'de Türkçe-4, 12.30'da Matematik-4, 13.00'de ise İYEP Türkçe dersi görecek. Foto-Haber: Dilara ÇİFTCİ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı