VGM burs başvuruları başladı

VGM burs  başvuruları başladı

Vakıflar Genel Müdürlüğü 2020 – 2021 eğitim yılı öğrenim bursu için başvuru tarihleri belirlendi.
2020 – 2021 eğitim yılında Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilecek olan “Ortaöğrenim Bursu" ile üniversite öğrencilerine verilecek olan “Yükseköğrenim Bursu" için başvuru tarihleri belirlendi.
Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine  2020 – 2021 eğitim yılında burs verilecek. “Ortaöğrenim Burs" başvuru işlemleri başladı. Üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursu" için başvurular Ekim ayında başlayacak Sorunsuz bir şekilde başvurunuzu yapmak için başvuru öncesinde VGM burs başvuru şartlarını dikkate alarak başvuru yapmanız gerekmektedir.
VGM BURSU BAŞVURUSU TARİHLERİ
Öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilen Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim bursu duyuru ve başvuru işlemleri www.vgm.gov.tr adresi üzerinden yapılıyor.
Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen 2020-2021 eğitim yılı burs başvuruları;
Ortaöğrenim (ilkokul, ortaokul, lise) Bursu: 01 Ekim 2020-15 Ekim 2020
Yükseköğrenim Bursu: 15 Ekim 2020-30 Ekim 2020
Yabancı Uyruklu Yükseköğrenim Bursu(Yabancı uyruklu ve Mavi Kartlı öğrenciler için): 15 Ekim 2020-30 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılıyor.
VGM BURSU KAÇ TL?
2020-2021 eğitim yılında; ortaöğrenim öğrencilerine aylık 75 TL, yükseköğrenim öğrencilerine ise aylık 300 TL burs imkânı sağlanmaktadır. Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu öğrencilere ise 600 TL burs verilmesi planlanmaktadır.
Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir.
ÖĞRENCİLERE BURSLARI NASIL ÖDENİR?
Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir banka dekontunu iletmelidirler.
Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları, burs ödeme aylarında her ayın 10’una kadar banka hesaplarına ilgili Bölge Müdürlüğü tarafından yatırılır. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 Vakıflar Bölge Müdürlüğünün iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişilebilir.  (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı