Vali Aydoğdu, öğrenci topluluklarıyla buluştu

Vali Aydoğdu, öğrenci topluluklarıyla buluştu

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, ‘Gençlik Buluşmaları’ programı kapsamında Aksaray Üniversitesi (ASÜ) öğrenci toplulukları ile 3. Toplantısını Güzelyurt İlçesinde gerçekleştirdi.
Tarihi ve doğal güzellikleri ile ünlü Güzelyurt İlçesinde gençlerle yeniden bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Aydoğdu, yaşadıkları şehir için gençlerin ellerini taşın altına koymak durumunda olduğunu söyledi.
ASÜ öğrenci toplulukları temsilcileri bir süre sohbet eden Vali Aydoğdu, konuşmasında toplum ve dünyanın geldiği ve bundan sonra gittiği yöne işaret ederek; gençlerin bu gidişatı olumlu yönde değiştirmek ve yönetmek durumunda olduğunu kaydetti. ‘Ne yaparsanız yapın işinize saygı duyun’ diyen Vali Aydoğdu; “Hayatı öğrenmek için çalışmak ayıp değil. Önemli olan yaptığınız işi severek isteyerek yapmanızdır. Eğer siz azminizle şerefinizle çalışıyorsanız ve bir şeyler üretiyorsanız her zaman öncü olursunuz” dedi.
Toplantıda öğrenci topluluk başkanlarının görüşlerini de dinleyen Vali Aydoğdu; gençlere bazı tavsiyelerde bulunarak şöyle konuştu: “Bizim bugün en büyük problemimiz diploma ile şahsiyetin eş değer görülmesidir. Diploma sizin bu hayattaki akademik bilgilerinizin karşılığıdır. Asla ama asla şahsiyetinizin karşılığı değildir. Ama maalesef diplomayı kişiliğin de şahsiyetin de önüne geçirmişiz. Bugün toplumda bu durum çoğu aileyi ve gençleri mutsuz etmektedir. Bizim için değerler perdesi normlar perdesinden daha önce gelmelidir. Çünkü mutlu bir genç her zaman başarılı olabilir. Ama sadece başarıyı hedef alırsanız mutlu olmanız çok zor olur. Biz bu dengeyi muhafaza edersek diplomanın sadece akademik öğretilerin bir parçası olduğunu hayatımıza yansıtırsak toplum da daha mutlu gençler yetişir.”
‘PES ETMEK KAYBETMEKTİR’
Gençlerin, toplumsal meselelerde hassas olduklarını ancak bazı şeyleri hızlı ve kolay elde etmek gibi güçlendirilmesi gereken zayıf taraflarının olduğunu vurgulayan Vali Aydoğdu; “Bizim bu zayıf yönümüzü hızlı bir şekilde güçlendirmemiz gerekir. Zorluklar karşısında pes etmemeliyiz. Elimizi taşın altına koymalıyız. Zorluklar başarının kilometre taşlarıdır. Gençler, çok güzel eleştiriyorsunuz. Peki, bu eleştirileriniz karşısında siz ne yapıyorsunuz? Bazen; ‘Valim, bazı kapılar üzerimize kapanıyor’ dediğinizi duyuyorum. O zaman pencereden girecek, kapıları zorlayacağız birlikte. Doğru, hak bildiğimiz yoldan asla geri dönmemeliyiz. Unutmayınız ki pes etmek kaybetmektir. Bizim ülke olarak kaybetmeye tahammülümüz yok. Kendi alanında dünyanın bütün yenilikleri ile donanmış, kendi kültür ve medeniyetine sırtını dönmemiş her gencin önünde herkes saygı ile eğilir. Yeter ki zamanın ruhunu yakalayalım gelişmelerin gerisinde kalmayalım” şeklinde konuştu.
İNSAN ODAKLI, İNSAN MERKEZLİ
YÖNETİCİLERİN DÖNEMİ BAŞLIYOR
Yakın gelecekte çok önemli değişimlerin yaşanacağına dikkat çeken Vali Hamza Aydoğdu; günümüzde artık yönetici profilinin de değiştiğinin altını çizdi. İnsanların makamlardan ziyade kendisi ile muhataplık durumuna, kendisini değerli hissettiren kişilere itibar ettiğini dile getiren Vali Aydoğdu şunları söyledi: “Sevgili gençler yeni dönemin yönetici kodlarını çok iyi analiz etmemiz lazım. Artık odasında oturan üstenci ve kibirli yönetici dönemi bitmiştir. Sizin şu an bulunduğunuz makamlar sizi milletin gözünde değerli yapmıyor. Sizi ne değerli yapıyor biliyor musunuz? İnsanlar size ulaşabiliyor mu? Vatandaşın yanına gidiyor musunuz? Onları dinliyor, kıymet veriyor musunuz? Sorunlarına çareler buluyor musunuz? Vatandaşın başı sıkışınca sizinle görüşebiliyor mu? İyi ve kötü günlerinde yanlarında oluyor musunuz? Bunları yapabiliyorsanız siz kıymetlisiniz. Yoksa makamlarınızın bir değeri yok. Göreceksiniz yakın gelecekte bu toplum bu değişimin arkasında kalan bu tip yöneticilere itibar etmeyecektir. Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin insani vasıflar tam tersi ön plana çıkacaktır. İnsan odaklı, insan merkezli yöneticilerin dönemi başlıyor.”  
Gençlik Buluşmaları Güzelyurt programına Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yusuf Şahin, Vali Yardımcıları Mehmet Tanışır, Yasin Ardıç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik ve birim müdürleri katıldı. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı