‘Vatandaşlarımızın her zaman yanındayız’

‘Vatandaşlarımızın  her zaman yanındayız’

Belediye Başkanı Evren Dinçer, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Dinçer mesajında engellilerin toplumsal yaşamdan diğer bireylerle eşit faydalanması için çaba sarf ettiklerini belirtti.
Aksaray Belediyesinin engelli bireylere sosyal hayat içerisindeki katılımlarını artırmak, toplum içerisinde etkin rol kazandırmak ve hayat standartlarını yükseltmek amacıyla birçok sosyal projeler başlatarak öncülük ettiğini belirtti.
Engelli olan bireylerin yaşama sevincini kaybetmeden mutlu bir hayat sürmeleri için çalışmak, devlet ve toplum olarak en önemli sorumluluklarımız arasında yer aldığını belirten Başkan Dinçer, şu sözleri aktardı: “Engellilik, yalnızca engeli olan bireylerin ya da ailelerinin içinde bulunduğu bir sorun değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur. Bizler yerel yönetimler olarak engelli bireylerimizin her zaman yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezimiz sayesinde şehrimizdeki 12 engelli derneklerini bir araya topladık. Onlara çok güzel bir bina tahsis ettik. Bu binada çeşitli aktiviteler ve eğitim kursları düzenlenebiliyor. Engelli vatandaşlarımızın iletişimini güçlendirebilmek adına pandemi öncesinde işaret dili kursları düzenledik. Kaldırımlarda, cadde ve bulvarlarda engellilerimize kolay ve güvenli ulaşım imkânı sunabilmek adına düzenlemeler yaptık. Yılın belli dönemlerinde engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalyeleri ücretsiz olarak dağıttık. Ve bu hizmetimize devam ediyoruz. Son olarak proje aşamasında olan Engelsiz Yaşam Merkezinden bahsetmek istiyorum. Engelli ve ailelerinin haklarının ön planda tutulacak Engelsiz Yaşam Merkezinde, engelli bireylere ilgi duyduğu alanlarda beceri kazandırılarak istihdam edilmesini sağlanacak. Böylesi önemli bir günde toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan bütün engelli vatandaşlarımızın dostu ve destekçisi olduğumuzu belirterek kendilerine ve ailelerine mutlu, huzurlu, güzel bir yaşam diliyorum”. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı