YÖK, ihtisaslaşmayla ilgili yüksek lisans programını onayladı

YÖK, ihtisaslaşmayla ilgili yüksek lisans programını onayladı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, üç yeni yüksek lisans programı açmak için YÖK’e yaptıkları başvuruların kabul edildiğini söyledi. Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde kurulacak olan yeni program doğrudan ASÜ’nün ihtisaslaşma alanıyla alakalı. Diğer iki program ise Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde kurulacak. 
Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde kurulacak olan yeni programın, Yükseköğretim Kurulu ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından koordine edilen “Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında, disiplinler arası eğitim vereceğini belirten Şahin, bu hususta yüksek bir heyecan içinde çalışmaya devam ettiklerinin altını çizdi. Enstitü bünyesinde “Spor Teknolojileri Anabilim Dalı” kurulacağını ve bu anabilim dalına bağlı olarak “Spor Teknolojileri Tezli Yüksek Lisans Programı” açılacağını kaydeden ASÜ Rektörü, “Böylece ihtisaslaşma konusunda yaptığımız çalışmalar akademik bağlamda da farklı bir noktaya evrilecek. Şu ana değin son derece verimli çalışmalar gerçekleştirdik. Bir yandan spor ve sağlık alanındaki ihtisaslaşma çalışmalarımız proje eksenli devam ederken, diğer taraftan yeni lisansüstü programımız da, çalışmalarımızın derinliğini arttıracak” dedi. Prof. Şahin, Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde faaliyet gösterecek iki yeni programın daha YÖK tarafından kabul edildiğini anımsatarak, “Başvuruda bulunduğumuz ‘Tıbbi Biyoloji Tezli Yüksek Lisans Programı’ ile Hemşirelik Anabilim Dalı kurularak, bu anabilim dalına bağlı ‘İç Hastalıkları Hemşireliği Tezli Yüksek Lisans Programı’ tekliflerimizde kabul gördü. Hızlı şekilde her üç programın aktif hale gelmesi adına çalışmalarımıza başladık” dedi.
ASÜ Rektörü, açıklamasının sonunda, yeni programların kurulması sürecine katkı veren herkese teşekkür etti. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı