YÖK, üç yeni programı onayladı

YÖK, üç yeni  programı onayladı


 
Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, yeni programlara dair YÖK’e yaptıkları tekliflerin kabul edildiğini söyledi.


 
Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, yeni programlara dair YÖK’e yaptıkları tekliflerin kabul edildiğini söyledi.
 
YÖK, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’na iki yeni programın açılması, İslami İlimler Fakültesi öğretim dilinin 2019-2020 eğitim-öğretim yılından itibaren yüzde 30 Arapçaya dönüştürülmesi ve Zorunlu Arapça Hazırlık Sınıfı açılması ile Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesine Tarih Doktora programının kurulması tekliflerini uygun buldu. Hayatta karşılığı olan adımlar atarak büyümeye devam ettiklerini her fırsatta dile getirdiklerinden bahseden Rektör Şahin, “Kısa süre önce gerekli hazırlıkları tamamladıktan sonra YÖK’e, Teknik Bilimler MYO için ‘Biyomedikal Cihaz Teknolojileri’ ile ‘Harita ve Kadastro’ programlarının açılmasına dair bir teklifte bulunmuştuk. Gerekli toplantı ve görüşmeler tamamladıktan sona YÖK, bu programların açılmasına onay verdi. Ayrıca İslami İlimler Fakültesi öğretim dilinin yüzde 30 Arapçaya dönüştürülmesi ve Zorunlu Arapça Hazırlık Sınıfı açılması ile Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesine Tarih Doktora programının açılması tekliflerimizde kabul edildi. En kısa süre içinde programların aktif hale gelmesi için gerekli olan çalışmaları tamamlayacağız” dedi.
 
ASÜ Rektörü Şahin, programların hazırlanmasından onaylanmasına kadarki süreçte emeği olan herkese teşekkür ettiğini de belirtti. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon