Yamaç paraşütünde eğitimler başlıyor

Yamaç paraşütünde eğitimler başlıyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ve Türk Hava Kurumu (THK) arasında 2020 yılı Ekim ayında bir iş birliği protokolü imzaladıklarını anımsatan ve aradan geçen süre zarfında iş birliğine dair teorik hazırlıkların tamamlandığını söyleyen ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, çalışmaların uygulanabilir safhaya geldiğini belirtti.
Rektör Şahin, Aksaray’da “Yamaç Paraşütü” ve “Model Uçak” eğitim çalışmalarının Mayıs ve Haziran aylarında başlayacağını, Aksaray Üniversitesi’nin (ASÜ) farklı ve alternatif spor branşları için hem eğitim hem uygulama hem de etkinlik merkezi olacağını söyledi.
Gerekli etkinlik takviminin oluşturulduğunu ve bu kapsamda ASÜ’de, 17-28 Mayıs 2021 tarihleri arasında “Yamaç Paraşütü Başlangıç Kursu,” 14-19 Haziran 2021 tarihleri arasında ise “Model Uçak Rehber Öğretmen Başlangıç Kursu” uygulamalarına başlanacağını kaydeden Rektör Şahin, yeni, farklı ve sürdürülebilir bir hikâye oluşturmak istediklerini söyledi.
YAMAÇ PARAŞÜTÜ
İÇİN EN İDEAL MERKEZ
Aksaray’ın Hasan Dağı gibi önemli bir doğal varlığa sahip olduğunu ve 3 bin 268 metre yüksekliği ile Hasan Dağı’nın, yamaç paraşütü sporu için dünyanın en ideal üç merkezinden birisi olduğu anımsatan Prof. Şahin, “Potansiyeli en iyi biçimde değerlendirmek istiyoruz. Bilindiği üzere Üniversitemiz Spor ve Sağlık alanında ihtisaslaşıyor. İhtisaslaşma tek yönlü bir çalışma değil. Eğitim, etkinlik, altyapı oluşturma, kulüpleşme, spor branşlarına uygun malzeme tasarımı ve üretimi gibi geniş ve farklı ilgi alanlarına hitap eden bölümleri var. Yamaç paraşütü ve model uçak alanları hem şehirde yapılabilirlik hem uluslararası ilgi çekicilik hem de rekabet edebilirlik gibi özellikleri bakımından bizim çalışma alanımıza son derece uygun. Biz, böylesi bir sürecin merkezinde yer almaktan ve şehrimiz için oluşturmaya çalıştığımız yeni hikâyenin somutlaşmasından dolayı son derece mutluyuz. Mayıs ve Haziran aylarında her iki alana ilişkin planlanan süreçler işlemeye başlayacak” dedi.
Kurslara katılım, kayıtlar, eğitimler ve diğer süreçlerle alakalı detaylı bilgiler kısa süre içinde kamuoyu ile paylaşılacak. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı