‘Yaşlılarımıza sahip çıkmak geleceğimize sahip çıkmaktır’

‘Yaşlılarımıza sahip çıkmak  geleceğimize sahip çıkmaktır’

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Yaşlılar Haftası’nı kutluyor; bütün yaşlılarımıza sağlıklı, uzun ömürler diliyorum” dedi.
Yaşlılığın hayatın kaçınılmaz bir dönemi olduğuna işaret eden İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, dünyaya gelince er veya geç, vakti saati geldiğinde dar-ül bekaya göç etmemiş kimsenin olmadığını söyledi.
Başkan Altınsoy, “Hükümet olarak, sosyal devlet ilkesini hayata geçirmek, devletin şefkat ve merhamet elini insanımıza uzatmak, yediden yetmişe bütün insanlarımıza hizmet üretmek için yoğun gayret içindeyiz. Bu çerçevede, yaşlılarımızın sorunlarına çözüm bulmak için var gücümüzle çalışmaya, onların refahını sağlamaya öncelik atfediyoruz. Bütün hayatını, bütün emeğini ailesine, milletine, ülkesine adamış yaşlılarımıza hizmet götürmek, onları memnun etmek, hepimiz için toplumsal bir görev olduğu kadar, aynı zamanda bir insanlık görevidir. Ne mutlu ki millet olarak, yaşlılarımıza hürmet ve sevgi beslemeyi, onlara hizmet etmeyi, onlarla dayanışma içinde olmayı erdem sayan bir geleneğin mensubuyuz. Bu geleneğin, bu kültürün, bu anlayışın sürdürülmesi, hem aile bağlarımızın, hem toplumsal dokumuzun, hem de geleceğimizin muhafazası bakımından hayati bir önem taşımaktadır. Unutmayalım ki, yaşlı insanlarımız, milletimizin belleğidir. Onlar, dün ile bugün arasında köprü vazifesi gören, geçmişte elde ettikleri tecrübelerle, bilgi ve birikimlerle geleceğimize ışık tutan meşaleler gibidirler. Yaşlılarımıza değer vermek aziz Türk milletinin en önemli töresi, vazgeçilmez geleneğidir. Bu geleneği yaşatmak ve gelecek nesillere aktarma görevi de bizlere düşmektedir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimleri ile ülkemizin her ilinde yaşlılarımız ve bakıma muhtaç kimsesiz ve yaşlılarımız için açtıkları huzurevleri ve yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezleriyle onların daha huzurlu yaşamaları sağlanmıştır. Bunun için liderimiz ve genel başkanımıza sonsuz teşekkür ederim. Tüm büyüklerimizin Yaşlılar Günü’nü kutluyor, minnet ve şükran duygularımla yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyorum” dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı