Yeni Sanayi, Türkiye’nin örnek projeleri arasında

Yeni Sanayi, Türkiye’nin örnek projeleri arasında

YENİ SANAYİ SİTESİ’NDEKİ DÜKKANLARIN ANAHTARLARINI TESLİM ALAN ESNAFLAR TAŞINMAYA BAŞLADI

Aksaray Belediyesi ve TOKİ iş birliğinde tamamlanan Yeni Sanayi Sitesi’nde anahtar tesliminden sonra esnafların taşınma işlemleri başladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapımı tamamlanan Yeni Sanayi Sitesi’nde 2021 yılının son çeyreğinde hak sahiplerine anahtar teslimi başlamış ve teslim işlemi etaplar halinde gerçekleştirilmişti. Sanayi Sitesi’nde altyapı ve üstyapı çalışmalarının tamamlanması sonucu esnaflar taşınmaya başladı.

Anahtar teslim sürecinin tamamlandığını söyleyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, esnafların taşınması için uygun koşulların sağlandığını belirtti.

 

 

BÖLGESEL GELİŞMEYE KATKI SAĞLAYACAK

Yeni Sanayi Sitesi’nin bölgesel gelişmenin yanında istihdama ve ekonomiye katkı sunacağını belirten Dinçer, “TOKİ iş birliği ile günümüz şartlarına uygun olarak inşa edilen sanayi sitemiz modern yüzüyle uzun yıllar şehrimize hizmet edecek. Esnaflarımızın yeni işyerlerinde hizmet kalitesi iyileşmiş ve üretimde verimlilik artmış olacak.  Türkiye’nin örnek projeleri arasında yer alan sitemiz istihdam başta olmak üzere, bölgesel gelişmeye katkı sağlayacak. Şehrimizin önemli yatırımları arasında yer alan sanayi sitemizde, esnaflarımız daha sağlıklı ve temiz ortamlarda hizmet verecek. Aksarayımıza kazandırdığımız sanayi sitemiz, şehrimizin prestijine katkı sağlayacak” ifadelerini kullandı.

TOKİ’nin yaptığı en büyük sanayi siteleri arasında yer alan 3 milyon metrekarelik inşaat sahasına sahip Aksaray Yeni Sanayi Sitesi’nde 1620 dükkân yer alıyor. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası