Yeni Zelanda terör saldırısına Aksaray’dan ses yükseldi

Yeni Zelanda terör saldırısına Aksaray’dan ses yükseldi


Aksaray Üniversitesi öğrencileri Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde iki camiye düzenlenen terör saldırısını kınadı.
Aksaray Üniversitesi öğrencilerinden bir grup,  Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki 2 camiye, cuma namazı sırasında düzenlenen ve 49 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı terör saldırısına tepki gösterdi.


Aksaray Üniversitesi öğrencileri Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde iki camiye düzenlenen terör saldırısını kınadı.
Aksaray Üniversitesi öğrencilerinden bir grup,  Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki 2 camiye, cuma namazı sırasında düzenlenen ve 49 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı terör saldırısına tepki gösterdi.
Üniversite Camii önünde toplanan öğrenciler terör saldırısına tepki çekmek için çarşı merkezine kadar yürüdüler. Yeni Zelanda'daki terör saldırısını kınayan grup, bu katliamlara dur denilmesi gerektiğini belirtti.
Grup adına açıklama yapan Aksaray Üniversitesi İslami Bilimler Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Mustafa Yılmaz, ”Yalnızca Yeni Zelanda’da meydana gelen bu saldırıda değil, Müslümanlara karşı dünyanın diğer yerlerinde meydan gelen saldırılarda da aynı sessizliğini koruyan batılı devletler, bu tehditleri bertaraf etmekten imtina etmekteler. Diğer inanç gruplarına karşı yapılan saldırılarda verilen tepkiler göz önüne alındığında batının iki yüzlülüğü gün yüzüne çıkmaktadır. Yaşanan bu olaylar bize göstermekteki Demokrasi, İnsan Hakları ve İnanç Özgürlüğü naraları atan Batı’nın Müslümanlara olan kini ve düşmanlığı bitmeyecektir.
Saldırgan planladığı saldırıyı yarım saat öncesinden sosyal medya hesabından duyurduğu halde hiçbir güvenlik tedbiri almayan ve saldırıya bilfiil göz yuman iş birlikçi Yeni Zelanda devleti de bu saldırının faillerindendir.  Yeni Zelanda devleti de, elinde birçok Müslüman’ın kanı bulunan Birleşmiş Milletlerde saldırıyı kınamanın ötesine geçmeyerek bizi şaşırtmadılar. Zaten onlardan adalet gibi bir beklentimiz de yok. Fakat şunu iyi bilsinler ki yenilgi büyüyen zaferin mensupları gün gelip yeryüzünde adaleti tesis edip; bütün insanlığın güvenliğini sağladığında bu sessizliğinde hesabını elbet soracaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden de bu güvenlik zafiyetin müsebbibi olan Yeni Zelanda devletine karşı gerekli yaptırımları derhal yürürlüğe koymasını talep ediyoruz.”diye ifade etti.
 “Sen Müslüman olduğunu unutsan da düşmanın asla unutmaz”
Yılmaz; “Biz Yeni Zelanda’da duyulan bu kurşun sesini Mavi Marmara’dan, Başbağlar’dan, Bosna’dan, Keşmir’den, Çeçenya’dan, Susa’dan duyabiliriz. Biz Müslümanız; Hıristiyan bizi Irak'ta öldürdü Budist Myanmar'da, Çin Doğu Türkistan’da, Yahudiler Filistin'de, Hindular Keşmir'de, Ateistler Yeni Zelanda'da… Fakat hâlâ terörist olan biziz. Bizden Kudüs’ü, İstanbul’u, Ayasofya’yı isteyenler bilsinler ki yeryüzünde tek bir Müslüman kalmayıncaya kadar zulme karşı kıyamınız devam edecek.                                                                                                                         Bedeli ne olursa olsun, ne Kudüs’ü ne İstanbul’u ne Keşmir’i ne Şam’ı korumaktan vazgeçeceğiz, ne de Telaviv’i, Viyana’yı, Paris’i sizin kan dökülen kirli ellerinize bırakacağız.” şeklinde konuştu.
Aksaray Üniversitesi İnşaat Mühendisliği öğrencisi Güney Afrikalı Osman Umumini, ”Yeni Zelanda’da terör saldırısı oldu. Aslında terör saldırısı değil. Hıristiyanların ne kadar büyük düşman olduklarını gördük. Her yerde Müslümanların düşmanları var. Biz hep beraber iri ve diri olacağız. İnşallah ileride Allah’ın zaferine kavuşuruz.” dedi. Haber-Foto: Dilara ARSLANGEDİKLİ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon