‘Yeniden güçlü Türkiye'yi kuracağız’

‘Yeniden güçlü Türkiye

AK PARTİ İL DANIŞMA MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AK Parti Aksaray İl Danışma Meclis Toplantısı Aksaray Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Divan Kurulu Üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.
Danışma meclislerinin, hem partililerle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunma hem de o ilin geleceğiyle ilgili konuları konuşma fırsatı sunduğunu belirten AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Aksaray Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda, Aksaray'ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan'a rekor seviyede destek verdiğini söyledi.
‘AK PARTİ BİR DAVA
HAREKETİNİN ADIDIR’
Kurtulmuş, "Türkiye'yi yaklaşık 20 yıldır yöneten bir siyasi partinin il danışma meclisi toplantısını yapıyoruz. Ancak içinde bulunduğumuz, bayrağı altında bu faaliyetleri yürüttüğümüz AK Parti, siyasi partidir, bir iktidar partisidir ama aynı zamanda bir dava hareketinin adıdır. Bir iddianın, bir iradenin sahibi olan insanların ortaya koymuş olduğu, bir yol haritasının bugünkü safhasıdır” dedi.
Türkiye'nin büyük iddiaları, büyük idealleri olan güçlü bir ülke olduğunu belirten Kurtulmuş , "Daha yakın zamanlara kadar yaklaşık 9-10 milyon kilometrekarelik bir vatan toprağına sahip olan bir milletin evlatlarıyız. Dünyanın birçok yerinde dostlarımızın, kardeşlerimizin, ecdadımızın ayak izleri, öğretmenlerimizin, hocalarımızın, büyüklerimizin nefesleri vardır." ifadelerini kullandı.
Kurtulmuş, salgın şartlarına rağmen Türkiye'de her alanda atılımların devam ettiğini vurguladı. Millete ait bir hedefi olmayanların bu işleri başaramayacağını dile getiren Kurtulmuş, "Geçmiş dönemde Özal'a, Erbakan'a yapılanlar neyse bugün benzerleri yapılıyor. O gün 'Çankaya şişmanı' lafı söyleniyordu. Bugün, saraydan bahsediliyor. Laf aynı laf, söyleyenler aynı insanlar. Bir çivi çaktınız mı? Hayır, bir çivi çakmadılar. Çakma niyetiniz var mı? Yok. Neden? Kötü insan oldukları için değil, güçlü idealleri olmadığı için. Yeniden güçlü Türkiye'yi biz kuracağız. Bu iddiaya sahip olmayan bu milletin geleceğine hiçbir şekilde katkıda bulunamaz." diye konuştu.
‘AKSARAY, CUMHURBAŞKANIMIZA
 EN BÜYÜK DESTEĞİ VERMİŞTİR’
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Aksaray Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Danışma Meclisi Toplantısı'nda, şehirde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 Gül, Aksaray'ın AK Parti'ye kurulduğu günden bu yana büyük destek verdiğini belirterek" AK Parti davasının sancaktarlığını ve bayraktarlığını yapan bütün teşkilat mensuplarımıza, daha önce milletvekilliği yapmış, belediye başkanlığı yapmış, bu partinin tabelasına katkı sağlamış, hangi kademede olursa olsun görev yapmış tüm arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. Aksaray, milletin adamı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a en büyük desteği vermiştir. Allah sizlerden razı olsun" ifadelerini kullandı.
 
‘BİZİM SİYASETİMİZDE KİMSEYİ
AYRIŞTIRMAK YOKTUR’
Mücadelelerinin Türkiye'yi daha büyük, güçlü, yeniden büyük Türkiye yapma mücadelesi olduğunu söyleyen Gül, “Ülkemizi maddi, manevi, her bakımdan daha da güçlendirmek, vatandaşımızın özgürlüğünü artıracak tüm çalışmaları yapmak bizim temel derdimizdir. Siyasetimizin merkezi de amacı da budur. Bizim siyasetimizde kimseyi dışlamak, kimseyi ötekileştirmek, kimseyi düşüncesinden, memleketinden, meşrebinden dolayı ayrıştırmak yoktur. Biz, 84 milyon vatan evladını kardeşimiz bilen, bu ülkenin birinci sınıf vatandaşı gören bir siyaset anlayışını sürdürüyoruz." diye konuştu.
Gül, ülkenin her açıdan kalkınmasının çok önemli bir konu olduğunu işaret ederek, şunları kaydetti:" Bugün savunma sanayisindeki tüm bu gayretlerimizle de birlikte, Türkiye artık bölgesinde ve dünyada oyun kurucu bir hale gelmiştir. Ülkemizin huzurunu, birliğini bozmak isteyen terör örgütlerinin heveslerini kursaklarında bırakan bir hale gelmiştir. Terörü kaynağında, merkezinde kurutma politikayla, ülkemizin huzurunu bozmak isteyenlere fırsat vermeyecek şekilde terörle mücadelemizi de kararlılıkla sürdürüyoruz. Hiçbir anne evladından, hiçbir evlat annesinden ayrı kalmasın diye Fırat'ın, Dicle'nin çocukları çakallara, kurtlara yem olmasın diye terörle mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdüreceğiz. Bu vesileyle 3’üncü yılında teröre karşı, aynı zamanda insan hakları mücadelesini de veren terörle mücadele kahramanları Diyarbakır annelerine de Aksaray'dan selamlarımızı gönderiyoruz.”
‘AK PARTİ, SIRADAN BİR PARTİ DEĞİLDİR’
İl Danışma Meclisi Toplantısında il teşkilatı olarak çalışmalarını sunan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy ise  “ AK Parti 19 yıllık iktidarlık döneminde danıştay saldırısı, cumhuriyet mitingleri, 367 krizi, e- muhtıra,  FETÖ hain darbe girişimi, pandemi süreci ve ülkemizin dört bir yanında yaşanan orman yangınları, deprem ve sel felaketleri ile karşı karşıya kaldı. Hamd olsun milletimizin desteği ve liderimizin dik duruşu ile bunları bir bir atlattık. AK Parti, sıradan bir parti değildir.   AK Parti bu topraklara yüzyıllar boyunca hükmeden bir neslin düşüncelerini, adaletini, siyasetini 2023’e 2071’ e aktaracak daima genç kalacak bir görev vermektedir.  Ülkemiz binlerce yıllık devlet tarihi içerisinde son halka ise AK Parti bu büyük davanın günümüzdeki en büyük temsilcisidir. Her zaman ifade ettiğimiz gibi AK Parti maziye yolculuğumuzun altın halkalarından birisidir. Bu durum sorumluluğumuzu daha da artırmaktadır.  AK Parti’de siyaset yapmak demek önce sorumluluk üstlenmeye tabi olmak demektir.  İl Danışma Meclisi toplantımıza katılım sağlayarak bizleri onurlandıran Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül ve Genel Başkanvekilimiz Numan Kurtulmuş’a teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Foto-Haber: Erdi ULUKAYA

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı