'Yeniden güzel günlere merhaba diyeceğiz'

'Toplu vurdukça yürekler
 onu top sindiremez’

Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Korona virüs günlerinde vatandaşlar için bir mesaj yayınladı.
Milletvekili Aydoğdu, “Dünyanın hemen her yerinde, her kıtada, her coğrafyada, ülke ve millet farkı gözetmeksizin yıkıcı etkisini gösteren bir virüse karşı bütün ülkeler ortak bir amaçta birleşip hastalığa karşı direniyor. Yurdumuzda da bu mücadeleyi millet olarak hep birlikte veriyoruz. Anne baba kardeş hısım akraba konu komşu hep beraber sevinçte üzüntüde iyi günde kötü günde dar günde bol günde hülasa mutlu zamanlarda zor zamanlarda birlik olmanın yeniden talimini yapıyoruz. Sinelerdeki yüreklerin nasıl toplu vurduğunu yeniden yaşayarak gözlüyoruz. Milli Şairimizin dediği gibi; “Toplu vurdukça yürekler/ Onu top sindiremez” gerçeğini bir kez daha hayata geçiriyoruz” dedi.
 
Kovid-19 virüsünün ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren ön cephede mücadele eden sağlık çalışanlarına şükranlarını sunduğunu aktaran Aydoğdu, “Varıyla yoğuyla özveriyle mücadele eden doktorlarımızdan hemşirelerimize, yardımcı personelimize kadar tüm sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Yaşadığımız bu sıkıntılı günleri onların gayretleri ve devletimizin tedbirleri ile aşabilecek kudrete sahip olduğumuzu inşallah bir kere daha göreceğiz ve göstereceğiz” diye konuştu.
 
Milletvekili Aydoğdu, “Vatandaşların sağlığıyla bu zorlu süreçle yakından ilgilenen başta Cumhurbaşkanımız, Sağlık Bakanımız ve devletimizin bütün ilgili birimleri ve hizmet kurumları ile bilhassa Bilim Kurulu üyelerine bütün Sağlık Bakanlığı personeline, Aksaray’ımızda da vatandaşlarımızın sağlığı için bütün imkânları seferber eden Valimiz Ali Mantı’ya, Belediye Başkanımız  Evren Dinçer’e, bütün kaymakamlarımıza ve bütün belediye başkanlarımıza ve çalışanlarına; Sağlık Müdürümüze ve her kademede çalışan il ilçe sağlık çalışanlarımıza; ayrıca vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını karşılamak üzere görev alan kolluk kuvvetlerimize, Vefa Sosyal Destek ekiplerimize, eczacılarımıza ve bu tedbirleri tatbik etmede görev alan tüm kardeşlerimize bir kez daha canı gönülden teşekkür ediyorum. Öte yandan fırıncısından kasabına, manavından bakkalına vatandaşlarımızın hayati ihtiyaçlarının karşılanmasında şu anda adını anamadığım günlük ihtiyaçlar zincirinin her aşamasında görev ifa eden hemşerilerimize şükranlarımı arz ediyorum. Ve tabii ki toplumsal hayatın pek çok faaliyetinden feragat ederek evinde kalıp bu salgınla mücadeleye en önemli desteği veren Aziz hemşerilerime hassaten ve sonsuz derecede teşekkürler ediyorum” dedi.
 
Korona virüs salgınında hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet ediyorum diye ekleyen Aydoğdu şu sözleri söyledi: “Hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Sağlık çalışanlarımız, güvenlik görevlilerimiz, gıda ve temizlik sektörlerinde vazife yapanlar başta olmak üzere bu süreçte insanlarımıza destek olmak için canla, başla hizmet veren herkese ve özellikle bu çetin günlerde halkımız gelişmelerden haberdar olmasını sağlayarak önlemler için hayati derecede önemli olan bilgilenme hakkına hizmet eden bütün basın mensubu kardeşlerime tekrar şükranlarımı sunuyorum. İnşallah Aksaray’ımızın ak günlerinde yeniden güzel şafaklara merhaba diyeceğiz”(Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı