Yenilikçi projeler şehre değer katıyor

Yenilikçi projeler şehre değer katıyor

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in göreve gelmesi ile birlikte şehrin birçok noktasında başlatılan birbirinden farklı projeler şehrin ihtiyaçları ve vatandaşların önerilerinden ilham alarak tüm hızıyla devam ediyor.
ÇOK AMAÇLI TOKİ
KAPALI SEMT PAZARINDA
Şehrin birçok noktasında devam eden projelerden biri olan TOKİ Kapalı Semt pazarında inşaat çalışmaları sürüyor. Aksaray Belediyesi, modern kent yapısının bir parçası haline gelen kapalı semt pazarı sayısına bir yenisi daha eklemek için TOKİ bölgesinde hayata geçirdiği Kapalı Semt pazarı inşaatında beton perdeler atıldı. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte hizmete açılacak olan kapalı semt pazarı vatandaşların pazar ihtiyacını karşılamasının yanı sıra içerisinde inşa edilen sosyal donatı alanlarında da mahalle sakinlerine kaliteli zaman geçirme imkân sağlayacak. Ayrıca Yunus Emre ve Cumhuriyet Mahalleleri Sakinlerinin talep ettiği konulardan olan tatlı su ihtiyaçlarını karşılayacağı su kabinleri de mahallenin birçok farklı noktasında vatandaşların hizmetine sunuldu.
5 TON KAPASİTELİ
TATLI SU KABİNLERİ
Aksaray Belediyesi destek hizmetleri müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan 5 ton kapasiteli tatlı su kabinlerinden gelen olumlu dönütler üzerin sayıları artırılarak kent merkezinde birçok mahallenin işlek noktalarına yerleştirildi.
MESCİT İNŞAATINDA
SONA YAKLAŞILDI
Aksaray Belediyesi, şehrin kendine özgü kimliği Kılıçarslan parkı içerisinde inşaat çalışmalarında sona gelinen mescit inşaatında sona yaklaşıldı. Aksaray yöresine özgü yöresel taş işçiliği ile yapılan mescidin iç tefrişatının tamamlanması ile birlikte ibadete açılacak.
MİLLET KIRAATHANESİ PROJESİ
 Aksaray Belediyesi’nin devam eden projelerinden Millet Kıraathanesi projesi ise Fatih Mahallesinde hayata geçiyor.  Fatih Mahallesi Selime Sultan Kadın Aktivite Merkezinin bulunduğunu Karabağ Tematik Parkı içinde KOP Bölge Kalkınma İdaresinin destekleriyle başlattığı Millet Kıraathanesi bitme aşamasına geldi.
KATI ATIK DEPOLAMA TESİSİNDE
ÖNEMLİ AŞAMAYA GELİNDİ
Şehre kalıcı yatırımlar yapmaya çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer, 370 dönüm arazi üzerine 80 milyon TL değerinde düzenli katı atık depolama tesisi projesinde önemli aşamaya gelindiğini duyurdu.
KADIN AKTİVİTE MERKEZLERİNE
BİR YENİSİNİ DAHA EKLİYOR
Belediye Başkanı Evren Dinçer, kadınların daha kaliteli zaman geçirmelerine olanak sağlayan Kadın Aktivite Merkezlerine bir yenisini daha ekliyor. Nakkaş Mahallesine temeli atılan tesisin inşaat çalışmaları sürüyor. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte Nakkaş, Hassas ve Küçük Bölcek Mahallelerinde yaşayan hanımların ihtiyaç duyduğu sosyal, sportif, kültürel, mesleki anlamda kadınlara kaliteli bir yaşam tarzı sunacak.
AKILLI BİSİKLET YOLU PROJESİ
Belediye Başkanı Evren Dinçer’in projeleri arasında yer alan "Akıllı Bisiklet Yolu Projesi" 5 güzergâh ve 25 kilometrelik alanda hayata geçecek. Bu proje vatandaşlara sağlıklı yaşam imkânı ve bisiklet kullanma alışkanlığı kazandıracak.
Aksaray Belediyesi, Aksaray’da yaşayan vatandaşlara ve şehre gelen misafirlere daha temiz ve nezih bir ortamda hizmet vermek amacıyla şehirlerarası otobüs terminalinde çalışma başlattığı çalışmada devam ediyor. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı