Yerel buluşmalar eğitim camiası ile devam etti

Yerel buluşmalar eğitim  camiası ile devam etti

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı “Yerel Buluşmalar” adı altında Kamu Kurumları ve STK Kuruluşlarının mensuplarıyla bir araya gelip şehre hizmet konusunda istişareler yapmaya devam ediyor.
Başkan Yazgı “Yerel Buluşmalar” kapsamında ikinci toplantısını Eğitim camiası ile gerçekleştirdi.
 “Yerel Buluşmalar” programına Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Murat Günaydın, Milli Eğitim Şube Müdürleri ve 600 civarında eğitimci katıldı.
Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 4 yıllık görev süresince Aksaray´a yaptığı projeleri sinevizyon gösterisi ile tanıttı. Başkan Yazgı daha önce söz verdikleri 60 projeyi 4 yılda gerçekleştirerek Aksaray´a 1 milyar liralık yatırım yaptıklarını ifade etti.
Başkan Yazgı, Aksaray´ın ufkunu açacak en önemli projeler arasında yer alan 370 milyon liralık yeni sanayi sitesi projesi olduğunu, TOKİ ile protokol imzalandıktan sonra ihalesinin yapıldığını belirterek, en kısa sürede inşaat aşamasına geçileceğini ve 2 yıl içinde tamamlanmasının hedeflendiğini kaydetti.
Aksaray için büyük ve önemli projelerden birinin de içme suyu projesi olduğuna işaret eden Başkan Yazgı, Aksaray´ın yıllardır çözüm bekleyen içme suyu konusunda son derece önemli 110 milyon liralık dev bir projenin inşaat çalışmalarının devam ettiğini ve bu yıl içinde tamamlanmasının hedeflendiğini söyledi.
 Başkan Yazgı buna ilaveten uzun yıllar Aksaray´ın içme suyu ihtiyacını karşılayacak Ecemiş suyu projesi içi fizibilite çalışmalarının devam ettiğini vurguladı. Altyapı ve asfalt çalışmalarına da değinen Başkan Yazgı, 800 kilometrelik geniş bir yol ağı olan Aksaray´da 4 yılda 670 bin ton asfalt kullanılarak 485 kilometrelik rekor seviyede asfalt atıldığını ifade etti.
Başkan Yazgı, bu kapsamda 250 kilometrelik yolda sathi kaplama çalışması yapıldığını 760 cadde ve sokakta yol açma, genişletme ve stabilize çalışması yapıldığını kaydetti.
Altyapı çalışmalarında da rekor kırıldığını ifade eden Başkan Yazgı, 4 yıl gibi kısa sürede çok uzun yıllara sığacak altyapı çalışmaları yapıldığını belirterek, 71 bin 703 metre kanalizasyon, 18 bin 145 metre yağmur suyu, 102 kilometre içme suyu şebekesi yapıldığını, şehrin farklı noktalarında neredeyse 30-40 yıldır değişmeyen su hattına bağlı vana ve tesisat sistemlerinin değiştirildiğini kaydetti.
4 yılda 22 köprü yaptıklarını ifade eden Başkan Yazgı “ Merkez başta olmak üzere yaya ve araç trafiği akışını hızlandırmak için şehrin muhtelif yerlerine 22 adet araç ve yaya köprüsü yaparak trafiği hızlandırdık” dedi.
Göreve geldikten sonra Aksaray Belediyesinin gelirlerinin % 107 oranında artırdıklarını belirten Başkan Yazgı, göreve geldiklerinde 123 milyon 508 bin TL olan belediye bütçesini etkin ve verimli kaynak kullanımı ile 2018 yılı itibarıyla % 107 artırarak 256 milyon TL´ye yükselttiklerini bu durumun hizmet kalitesini artırdığını ve projelerin hızla bitmesini sağladığını ifade etti.
Başkan Yazgı, şehre kazandırdığı diğer önemli projelerden de özetle bahsederek, 4 yılda Aksaray´a 1 milyar liralık yatırım yapmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.
Yapılan konuşmaların ardındanAksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, programa katılan okul müdürleri ve idarecilerinin sorunlarını dinleyerek soru- cevap şeklinde karşılıklı görüş alış verişinde bulundu. (Haber Merkezi)
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon