Yerinde tespit, yerinde çözüm

Yerinde tespit, yerinde çözüm

Aksaray’ın Ağaçören İlçesinde yapılan istişare toplantısında ilçeye bağlı kasaba ve köylerin sorun ve ihtiyaçları değerlendirildi. İlçelerin sorun ve ihtiyaçlarının yerinde tespiti, taleplerin belirlenerek doğru çözümlerin üretilmesi amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında başlatılan aylık istişare toplantıları devam ediyor.
Vali Hamza Aydoğdu beraberinde kurum müdürlerinin katılımıyla Ağaçören İlçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ağaçören Kaymakamı Osman Acar, Belediye Başkanı Yaşar Bekleviç, Ağaçören İl Genel Meclis Üyeleri ve ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali Aydoğdu ve beraberindeki heyet ilk olarak Ağaçören Kaymakamlığını ziyaret ederek Kaymakam Osman Acar ve Ağaçören Belediye Başkanı Yaşar Bekleviç’ten ilçede verilen hizmetler ve yapılan faaliyetler hakkında bilgi aldı.
İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
li Aydoğdu kaliteli ve hızlı hizmet için yerinde tespit ve tedbirlere devam edeceklerini belirtti ve ekledi:“Yol medeniyettir, bozuk yollarımız bir an önce plan dâhilinde yapılacaktır. Aslında yol yoksa çok şey yok demektir. Özel İdare Sekreterliğimiz ve Karayolları Bölge Müdürlüğümüzü acilen sorunun giderilmesi konusunda görevlendirdik” dedi. Vali Aydoğdu ayrıca İnternet altyapı sorunları ile ilgili de internetin temel bir ihtiyaç haline geldiğini belirterek “Özellikle uzaktan eğitim sürecinde çok ihtiyaç duyuyoruz. Altyapı hizmetlerinin daha kaliteli hale getirilmesi için görüşmelerimizi yaptık”.
Toplantıya katılan köy muhtarlarının sorunlarını dinleyen Vali Aydoğdu yol, İnternet altyapısı, toplulaştırma, mera alanlarını düzenlenmesi, avcılığın yasaklanması ve diğer altyapı talepleri ile köylerin sorunlarının çözüme kavuşturulması için el birliği içinde olup imkânlarıda en iyi şekilde değerlendirerek sorunların kısa vadede çözümü için gerekli çalışmaları başlatacaklarını bildirdi.
Aksaray Valiliğince düzenlenen aylık istişare ve değerlendirme toplantısı Ağaçören İlçesinde gerçekleştirildi. Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında; Ağaçören Kaymakamı Osman Acar, Ağaçören Belediye Başkanı Yaşar Bekleviç, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Jandarma Komutanı Albay Halil Murat Bilgiç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik, Sağlık, Tarım ve Orman, Gençlik Spor, Müftülük, Milli Eğitim, Kültür ve Turizm, Çevre Şehircilik, Telekom, DSİ ve Karayolları Şube Müdürleri ile köy ve mahalle muhtarlarının katıldığı toplantıda köylerin sorun ve ihtiyaçları değerlendirildi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı