‘Yeşil Aksaray kimliğini ortaya çıkarmak istiyoruz’

‘Yeşil Aksaray kimliğini  ortaya çıkarmak istiyoruz’

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in başlattığı ağaçlandırma ve yeşillendirme seferberliğinde şehrin muhtelif noktalarına binlerce fidan, çalı, çim ve mevsimlik çiçek dikimi yapılarak Aksaray’da yeşil alan varlığı yüzde 40 oranında artırıldı. Hedefte yeşil alan varlığı sayısı daha da artırılarak Aksaray’ın ‘Yeşil Aksaray’ kimliğine bürünmesi planlanıyor.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen yeşillendirme çalışmalarını takip eden ve zaman zaman ağaçlandırma çalışmalarına katılıp kendi elleriyle fidan diken Başkan Dinçer, Aksaray’ın dört bir yanına fidan dikerek geleceğe temiz bir çevre bırakmaya yönelik çalışmalar yürütüyor.
Geçtiğimiz günlerde Tacin Mahallesinde başlatılan ağaçlandırma çalışmalarına katılarak yetişmiş ağaç ve fidanları toprakla buluşturan Başkan Dinçer, yaşam kalitesinin bir göstergesi olarak kabul edilen yeşil alanların sayısının ve oranının her geçen gün artığına değindi. Kentsel yaşamda insanların doğa ve tabiat ile iç içe olma isteğinin arttığını ve bu yüzden dinlenme alanları ve yeşil ortamların önem kazandığına vurgu yapan Başkan Dinçer, yeşillendirme çalışmalarıyla ilgili olarak “Her güzel işin bir başlangıcı var” ifadelerini kullandı.
‘Aksaray’ın yeşiline yeşil katmak istiyoruz’ sloganı ile şehre 2,5 yılda 391 bin adet mevsimlik çiçek, 116 bin adet çalı dikimi, 55 bin adet fidan dikiminin yanında 60 bin metrekare yani yaklaşık 10 futbol sahası genişliğinde çim ekiminin yapıldığına işaret eden Başkan Dinçer, “Bu bizim hedefimiz değil, bizim hedefimiz Aksaray’ı yeşille bütünleşmesini sağlamak. Bunun park bahçelere ayırdığımız kaynakları artırarak şehrimizin dört bir yanına ağaç ve fidan dikeceğiz. Kavşaklar, orta refüjler, şehir giriş ve çıkışları, parklar, dinlenme alanı, şuan projesi devam eden millet bahçemize binlerce fidan dikmeyi hedefliyoruz. Kendi seralarımızda yetiştirdiğimiz süs bitkileri ve fidanlık kapasitesini artırıyoruz. Kısaca şunu belirtmek istiyorum. Aksaray’ın yeşille anılması için seferberliğimiz her alanda sürecek.” dedi. Başkan Dinçer, son olarak her mevsim şartlarında yetişebilen, iklim ve toprak yapımıza uygun olan fidan ve süs bitkileri dikiminin süreceğini kaydetti.  (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı