Yetim gülerse dünya güler

Yetim gülerse dünya güler

57 İslam ülkesinde 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü olarak adlandırıldığını aktaran Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz, bu Ramazan ayında pandemi sebebiyle sosyal faaliyetler yapılamadığı için Dünya Yetimler Gününün de bundan nasibini aldığını belirtti. Herşeye rağmen Aksaray yetimlerinin ve annelerinin #EvdeKal sürecinde yalnız bırakılmadıklarını, sürekli sosyal medya araçları ile iletişim halinde olunduğunu belirtti.
İHH Başkanı Korkmaz özetle 2020 Ramazan ayında yetimler için yapılmakta olan faaliyetleri açıkladı.
HAFTALIK CANLI YAYIN DERSLERİ
Genç İHH Birimi yetimlerle her hafta canlı yayın bağlantısı aracılığıyla bir araya gelerek Ramazan ayı en verimli şekilde değerlendirilmeye gayret ettiklerini aktardı. Korkmaz, sözlerine şöyle devam etti:
ANNELERE SEMİNER
İHH Kadın Kolları Birimi, Yetim Annelerini haftada iki canlı yayın seminere davet edip daha fazla bilinçlenmeleri hem kendi kişisel gelişimleri hem de çocukları ile daha sağlıklı iletişim kurmaları amacıyla verimli zamanlar geçirmeleri sağlanmaya çalışılıyor.
RAMAZAN KOLİSİ YARDIMI
Her Yetim aileye geleneksel Ramazan Kolisi hediye edildi.
BAYRAMLIK HEDİYESİ 
Her Ramazan olduğu gibi bu yıl da sadece bir hayırsever Aksaray'da İHH sistemine kayıtlı yaklaşık 900 yetimin bayramlık ve ayakkabılarını karşılamıştır”
YURTDIŞI YETİMLERİ UNUTULMADI
İHH Başkanı Şenol Korkmaz Aksaray yetimlerinin çok şanslı olduklarını, lakin kriz bölgelerindeki çocukların ölüm sınırında hayata tutunmaya çalıştıklarını vurguladı. Gelen yurtdışı şartlı bağışlardan dolayı hayırseverlere ayrıca teşekkür eden Korkmaz kardeşlik hukuku gereği ümmetin yetimlerinden de mesul olduklarını sözlerine ekledi.
TEŞEKKÜR 
Yetimlerle ilgilenmede işbirliği halinde oldukları tüm kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, hayırseverler ve gönüllülere ayrı ayrı teşekkür eden Korkmaz, dayanışmanın ne güzel gelişmelere vesile olduğunu hatırlattı ve bunun her alanda gerçekleşmesinin toplumun yararına olacağını vurguladı. 
Aksaray İHH Başkanı Şenol Korkmaz son söz olarak herkesin bir yetime hamilik yapmasını arzuladıklarını, bir yetimi ayda 125₺ ile destekleyebileceklerini belirtti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı