Yetimler için bisiklet sürüldü

Yetimler için bisiklet sürüldü


İnsani Yardım Vakfı (İHH) gönüllüsü 55 yaşındaki İhsan Kılıç, yetimler için farkındalık oluşturmak amacıyla 14 ili kapsayan ‘Pedallar Yetimler İçin Çevriliyor’ etkinliği kapsamında Malatya’dan yola çıkarak Aksaray’a ulaştı.
Dünyada yetimlerin zor şartlar altında yaşadığına dikkat çekmek için pedal çevireceğini söyleyen aktivist İhsan Kılıç,  “Yolculuğuma 16 Eylül’de başladım. Amacım dünya yetimlerine dikkat çekmek. Bu seyahate bu yüzden çıktım. Malatya, Kayseri, Kırşehir, Kırıkkale, Ankara, Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar ve Konya'dan sonra burada bulunuyorum. Bu saydığım illerin İHH temsilcileri ve başkanlarına çok teşekkür ediyorum" dedi.
Bisikletli Aktivist İhsan Kılıç, başlattığı etkinliğin bu kadar ses getireceğini hiç düşünmediğini, insanlarda oluşturmak istediği yetim duyarlılığının tüm Türkiye'ye yayılması için bu etkinliği gerçekleştirdiğini belirtti.
‘PEDALLAR YETİMLER
 İÇİN ÇEVRİLİYOR’
Kent girişinde İHH' nin Aksaray yöneticileri ve bisiklet severler tarafından karşılanan Kılıç, daha sonra bisikletini 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'na sürdü. Kılıç, Aksaray'ın ardından Niğde'ye, daha sonra da güney illerine doğru pedal çevirmeye devam edeceğini sözlerine ekledi. Küçük bir yetim kız çocuğu İhsan Kılıç'a bir buket çiçek takdim etti.
Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz:" Yetimler hakkında toplumumuzda bilgi, bilinç, duyarlılık ve farkındalık oluşturmak maksadı ile “Pedallar Yetimler İçin Çevriliyor” isimli, bir gönüllümüzün bisiklet ile Malatya, Kayseri, Kırşehir, Kırıkkale, Ankara, Eskişehir, Kütahya, Afyon, Konya, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kahramanmaraş illerinden geçeceği  bir etkinlik düzenlemiştir” diye konuştu.
Dünyada savaş, doğal afetler gibi sebeplerle çok sayıda korumasız ve yetim çocuk bulunduğunu dile getiren Korkmaz, “UNİCEF raporlarına göre yaşadığımız dünyada 200 milyon yetim çocuk bulunuyor. Sadece Irak’ta devam eden savaş boyunca 5 milyon civarında çocuk yetim kalmıştır. Afrika’da binlerce çocuk iklim koşullarındaki olumsuzluklar, iç çatışmalar ve benzeri nedenlerle yetim ya da korumasız durumdadır.  Yetim çalışmalarının temel amacı, hayatını tek başına idame ettirmeye gücü yetmeyen yetimlere, kendi ayakları üzerinde duracak yeterliliğe ulaşıncaya kadar destek olmak, eğitimlerini sağlamak ve onları aile şefkati ile hayata hazırlamaktır” şeklinde konuştu.
‘AKSARAY’DA 850 YETİM
ÇOCUĞUMUZLA İLGİLENİYORUZ’
Aksaray merkez, ilçe, köy ve kasabalarında ikamet eden 850 yetim çocukla ilgilenildiğini söyleyen Korkmaz, “Bu çocuklarımızın 268’ine aylık burs veriyoruz. Hem ülkemizdeki hem de öncelikle savaş, doğal afet ve yoksulluk hüküm sürdüğü coğrafyalar başta olmak üzere 45 ülke ve bölgede, yetimlerin barınma, gıda, giysi, eğitim ve sağlık ihtiyaçlarını karşılama, ihtiyaç duyulan bölgelerde yetimhaneler açma çalışmalarına katkı sağlıyoruz. Yetimlerimize sahip çıkan hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” dedi. Foto-Haber: Şeyda COŞAR

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı