Yetimler yararına iftar

Yetimler yararına iftar


Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği, Yemen'deki savaş nedeniyle yetim kalan binlerce çocuğu gündeme taşımak için bir iftar etkinliği düzenledi.


Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği, Yemen'deki savaş nedeniyle yetim kalan binlerce çocuğu gündeme taşımak için bir iftar etkinliği düzenledi.
Sosyal medyadan yapılan biletli davete icabet eden gönüllülerin destek verdiği iftara katılımın oldukça yüksek olduğu görüldü. 
İftar öncesi Hafız Ömer Yılmaz'ın Kuran Tilaveti ile başlayan programda konuşan İHH Başkanı Özkan, amaçlarının Yemen'de 1000 Yetim çocuğa bayramlık kıyafet temin etmek olduğunu belirtti.
Aksaray'daki yetimlerimizin bayramlık alışverişlerinin hala devam ettiğini ifade eden Özkan, bir hayırseverin her yıl bu iyiliği yaptığını ve Aksaraylı özel çocukların çok şanslı olduklarını belirtti. Özkan hayırsevere teşekkür etti. 
Her yıl geleneksel hale gelen ve bedeli bir iyilik projesinde değerlendirilen İHH İyilik İftarına gösterilen yoğun ilgiden dolayı misafirlere teşekkür eden Özkan, İHH Merkez olarak Yemen'de binlerce Ramazan kumanyası dağıtıldığını, Aksaray İHH olarak ta yetimlere bayramlık kıyafet hediye etmeyi amaçladıklarını söyledi. Yemen'de ciddi sağlık problemlerinin yaşandığını ve bundan en çok bebek ve çocukların etkilendiğini sözlerine ekleyen Dernek Başkanı Özkan, iftardan kalan miktarın 40 yetimin bayramlık ihtiyacını karşılayacağını belirtti.
Aksaray İHH Başkanı şunları söyledi: "Aksaray İHH yerelde Aksaray, genelde ise İslam Alemi yararına imkanlar ölçüsünde çalışmaya devam ediyor. Bu Ramazanda yürütülen projeler kapsamında Arakan Ramazan Kumanya Dağıtımı ve İftar Projesi tamamlanmıştır. Hatırlandığı üzere Yemen için Aralık ayında büyük bir organizasyon gerçekleştirmiştik. Şimdi de 1000 Yetime Bayramlık Kıyafet Projesi için etkinlikler düzenleyerek kaynak oluşturmaya çalışıyoruz. Bir bayramlık kıyafet bedeli 150₺ olup, hayırseverlerimizin desteklerini bekliyoruz. Bununla birlikte an itibariyle Aksaray genelinde 1500 haneye Ramazan kumanyası ulaştırmış durumdayız. Ayrıca yakın zamanda referandumla Filipinler'den ayrılan ve özerk bir devlet olan BangsaMORO'da bulunan Yetimhanemizde Ek bina inşaatının sorumluluğunu almış bulunmaktayız. Son olarak, Suriye'de gittikçe kötüleşen vaziyeti dikkate alarak UN yardımına devam ediyoruz. Moro Projesi haricinde diğer tüm projelere zekat geçerlidir. Mübarek ayda duyarlı vatandaşlarımızın Gereğini yapacaklarına inanıyor, şu ana kadar verdikleri destek nedeniyle hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Hayırseverlerimiz zekat, fitre, fidye ve sadaka bağışları için Ulu Camii karşısı, Zabıta noktası yanında açtığımız standımızı ziyaret edebilirler." (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon