Z-kütüphane sayısı artıyor

Z-kütüphane sayısı artıyor

‘KİTAPLAR GELECEKLE İLGİLİ 
 TASAVVUR ETMENİZİ SAĞLAR’

Aksaray'da ÖNDER İmam Hatipliler Derneği tarafınca, Cemaleddin Aksarayi Hafız İmam Hatip Ortaokuluna yaptırılan Z-Kütüphane açıldı. Okulda düzenlenen törende konuşan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, okul binalarının ve alt yapıların mutlak suretle olması gerektiğini ancak çocukların geleceğe daha güvenilir adım atabilmeleri için çokça kitap okumaları gerektiğini söyledi.
‘KİTAPLAR GELECEKLE İLGİLİ
 TASAVVUR ETMENİZİ SAĞLAR’
Kitapların bir zaman makinesi olduğunu geçmişin bilgi ve birikimini geleceğe taşıdığını aktaran Aydoğdu, şöyle konuştu: “Kitaplar gelecekle ilgili de tasavvur etmenizi sağlar. Bu sebeple bizim ne olursa olsun çocuklarımıza küçük yaştan itibaren kitap okuma alışkanlığını çok iyi öğretmemiz gerekiyor. Bunlar sözle olmuyor, eylemle yapmamız gerekiyor. Çocuklarımız bizim sözlerimizi değil ayak izlerimizi takip ediyor. Biz ne yaparsak ona göre hareket ediyorlar. Kitap okumak insanı derinleştiriyor. Kâinattaki en büyük hakikat imandır. Çocuklarımızı elbette ki dünyadaki başarıları çok çok önemli. Ama bunun yanında ruh ve kalp iklimlerini de çok iyi şekilde donatmamız gerekiyor. Bir taraftan dünyanın fenini, teknolojisini ve bilimini takip etmeleri gerekirken bir taraftan da kendi kültürlerini, medeniyetlerini, dinlerini ve maneviyatlarını çok iyi bilmeleri gerekiyor. Böyle olursak iki kanatlı gençlerimizi yetiştirmiş oluruz”
‘TÜRKİYE'DE 200'E YAKIN
 Z-KÜTÜPHANE AÇILIŞI YAPTIK’
ÖNDER Genel Başkanı Kamber Çal ise dernek olarak imam hatiplilerle ilgili çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Türkiye genelinde 500'e yakın derneği olan büyük bir sivil toplum kuruluşu olduklarını vurgulayan Çal, şunları kaydetti: "Dernek olarak Türkiye'deki eğitimin gelişmesine katkı sağlıyoruz. Geçen dönemlerde tüm Türkiye'de 200'e yakın Z-Kütüphane açılışı yaptık. Bu dönemde de inşallah 250, Z-Kütüphane açmak için çalışmalar yürütüyoruz. Bunlardan 3'ü Aksaray'da. Z-Kütüphane kurduğumuz, çocukları kitapla buluşturduğumuz okullardaki eğitimin standardının bir anda geliştiğini ve dönüştüğünü görüyoruz. Her şeyi devletimizden beklemek doğru bir yaklaşım değil. Sivil toplum örgütü yaklaşımıyla hakikaten devlete katkı sağlayacak, destek verecek bir yaklaşımla bu projeleri hayata geçiriyoruz” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı