Zaferin ilk yıl dönümü kutlandı

Zaferin ilk yıl dönümü kutlandı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Turizm Fakültesi Dekanlığı ve Turkuaz Öğrenci Topluluğu, Dağlık Karabağ’ın kurtuluşunu simgeleyen “Zafer Günü” münasebetiyle bir etkinlik düzenledi.
Zaferin ilk yıldönümüne özel olarak düzenlenen programın açılışında konuşan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Türkiye’nin, gölgesi kendi sınırlarının ötesine düşen bir ülke olduğunu dile getirdi. Türkiye’yi sadece kendi coğrafyasının sınırları içerisinde anlamaya çalışmanın eksik bir kavrayış olacağına dikkat çeken Şahin, “Bizim bu coğrafyanın dışındaki yerlerle de gönül bağlarımız var. Bunun en kuvvetli olduğu ülkelerden birisi de Azerbaycan’dır. Biz bin yılı aşkın bir süredir buralardayız. Büyük medeniyetler kurduk ve büyük eserler bıraktık” dedi.
Rektörü Yusuf Şahin, Türkiye’yi sadece kendi sınırları içinde anlamaya çalışmanın eksik bir kavrayış olacağını, bakış açısının gönül coğrafyasını da kapsayacak şekilde geniş tutulması gerektiğini söyledi.
Turkuaz Öğrenci Topluluğu Kurucularından Adalet Nesimov ve Ülkü Ocakları Üniversite Birim Başkanı Kürşat Çiftçi’nin kısa konuşmalarının ardından iki sunum gerçekleştirildi. ASÜ Öğretim Elemanı Selim Karagöz, “1991-1992-1993 Yıllarını Kapsayan 1. Karabağ Savaşı ve 2020 Yılında Olan Savaş” konusunda bilgiler verirken, Dr. Öğretim Üyesi Selim Serkan Ükten ise “Tarih Boyunca Süren Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik İlişkisi ve 2. Karabağ Savaşı’nda Türkiye’nin Etkisi ve Rolü” hususunu anlattı.
ASÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aysun Yemen Öcal’ın, etkinliğin geneline dair konuşmasının ardından dans gösterileri sunuldu ve belge takdim töreni ile etkinlik tamamlandı. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı