Zarar gören çiftçilere 1 milyon 200 bin TL ödenek

Zarar gören çiftçilere 1  milyon 200 bin TL ödenek


2019 yılında 5 defa dolu afeti yaşayan Aksaray’da çiftçilerin ürünleri zarar gördü.  Çiftçilerin bu zararının giderilmesi için 1 milyon 200 bin TL ödenek ayrıldı.


2019 yılında 5 defa dolu afeti yaşayan Aksaray’da çiftçilerin ürünleri zarar gördü.  Çiftçilerin bu zararının giderilmesi için 1 milyon 200 bin TL ödenek ayrıldı.
6’ncı ayda başlayan dolu afeti en son 8’inci ayın 20’sinde gerçekleşti. Yaklaşık 25 bin dekar alanda özellikle katma değeri yüksek olan ayçiçek, mısır ve şekerpancarında yüzde 10 ile yüzde 100 arasında zarar veren afet sonrası çiftçiler mağduriyetlerini Aksaray Tarım ve Orman Müdürlüğüne bildirdi.
Olayın olduğu ilk gün Vali Ali Mantı’nın yanına gittiğini belirten Aksaray Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav; “Valimizin bilgisi dâhilinde olay yerine gittik. Basın mensuplarımızın hepsi oradaydı. Ulusal basında da duyuruldu. Olay yerinde ön tespitlerimizi yaptık. Sayın vekillerimizin, STK başkanlarımızın, Ziraat Odası Başkanımızın, Ticaret Borsamızın ve Koyun Keçi Birliği Başkanımızın desteği ile bu zararı bildirdik. Sayın valimizin imzası ve talimatı ile Cumhurbaşkanlığımızdan ödenek istedik. Aksaray’ımıza 1 milyon 200 bin TL ödenek geldi. Hesaplamalarımızı yapıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımıza sayın bakanımıza bizi ve bu konuda ilimizi destekledikleri için çok teşekkür ediyoruz.” dedi. Foto-Haber: Dilara ARSLANGEDİKLİ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı