banner
Gündem

130 çiftçiye 5 milyon TL hasar tazminatı ödendi

AKTÜRK, ‘EMEĞİN VE ALIN TERİNİN YANINDAYIZ’ Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) kapsamında Aksaray’da doğal afetlere maruz kalan 130 üreticiye Ekim ayı içerisinde 5 milyon hasar tazminatı ödemesi yapıldı. AK Parti olarak..

130 çiftçiye 5 milyon TL hasar tazminatı ödendi
banner

AKTÜRK, ‘EMEĞİN VE ALIN TERİNİN YANINDAYIZ’

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) kapsamında Aksaray’da doğal afetlere maruz kalan 130 üreticiye Ekim ayı içerisinde 5 milyon hasar tazminatı ödemesi yapıldı.

AK Parti olarak her zaman emeğin ve alın terinin yanında olduklarının altını çizen AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, çiftçilerin doğal afetlerden korunması ve tarımsal faaliyetlerini sürdürebilmesi amacıyla 2005’te ‘devlet destekli TARSİM’ başlığıyla koruma kalkanı oluşturduklarını ifade etti.

Bunun ardından tarımda sigortalı sayısında ve prim adedinde yükselişler görüldüğünü dile getiren Aktürk, devlet prim desteği ve tazminat ödemeleriyle tarımda gıda arz güvenliğinin yanı sıra çiftçilerin de mağduriyetinin önüne geçildiğini anlattı.

Aktürk, tarım sigortalarınındolu,fırtına, hortum, yangın, deprem, heyelan, taşıt çarpması, sel ve su baskını ve benzeri risklerin tarım ürünlerinde neden olduğu miktar kaybı ve aynı risklerin neden olduğu büyükbaş, küçükbaş, kümes hayvanları, arı ve su ürünleri branşlarında yaşanan hayvan ölümleri olmak üzere birçokalanda faaliyet gösterdiğini söyledi.

Tarım sigortasının, geçiminin büyük bölümü tarıma dayılı olan Aksaray için önemli olduğunu belirten Aktürk, sigorta yaptırmayıp zarar gören çiftçilerin bilinçlendiğini ifade etti.

Devletin ciddi bir desteği olduğunu dile getiren Aktürk, “TARSİM kapsamında sadece Ekim ayı içinde Aksaray’da 130 üreticimize 5 milyon hasar ödemesi yapıldı. Sigortasını hala yaptırmamış çiftçilerimizi bu koruma kalkanından yararlanmaya davet ediyoruz. Söz konusu desteğin sağlanmasında emeği olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Tarım ve Orman Bakanımız İbrahim Yumaklı’ya, Milletvekillerimiz Cengiz Aydoğdu, Hüseyin Altınsoy’a ve katkısı olan herkese teşekkür ederim” diye konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası