'15 Temmuz cemaate biat edenlerin çöküşüdür'

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde basın açıklaması yaptı.  “15 Temmuz 2016  akşamı cumhuriyetimize, meclisimize, demokrasimize ve halkımızın canına kast eden hainlerin, alçakça bir kalkışmayla darbe girişiminde bulunduğu sırada tüm halkımız darbe kim tarafından yapılırsa yapılsın  izin vermeyeceğini birlik içinde göstermiştir” dedi.
 
Ertürk “15 Temmuz darbe girişiminin püskürtülmesinde en büyük kahramanlıklar, milletin kendisince sergilenmiştir. Hainlerin millete doğrulttukları namlulardan korkmayan her kesimden vatandaş, canını kaybetmek pahasına hainlere geçit vermemiş, ülkesine, demokrasisine ve cumhuriyetine sahip çıkmıştır. 15 Temmuz 2016 tarihi Millet açısından,  hem gösterilen kahramanlık, hem de darbenin engellenmesi açısından büyük bir zaferken, bu darbe meraklılarını devlete yerleştiren, bir zamanlar aynı bugün terör örgütü olduğu anlaşılan cemaate biat eden siyasi irade içinse tam bir kara leke ve çöküştür.Bizler ve bu halk, 15 Temmuz' da darbeye yeltenenlerin, millete silah doğrultanların, 249 vatandaşımızı Şehit edenlerin ve onların henüz ortaya çıkartılmamış tüm uzantılarının, halkın önünde en ağır şekilde yargılanmalarını istiyoruz. Atatürk Türkiye'sinin, Cumhuriyet rejiminin ve Anayasal düzenin alternatiflerini aramaya kalkanlar, bu uğurda farklı gruplarla, cemaatlerle, yapılanmalarla iş birliği içine girenleri uyarıyoruz; Yeni darbelerin, devlet içinde yeni yapılanmaların oluşması istenmiyorsa, yapılması gereken şey meclise, anayasal düzene, Atatürk ilkelerine sahip çıkmaktır. FETÖ terör örgütünden kurtulmak adına, devletin içinde yeni yapılanmalara, yeni gruplara yer verilmesi, siyasi iradenin kendi elleriyle yeni darbecileri beslemesi demek olacaktır. Bir kez daha 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden 249 şehidimize Allah'tan rahmet diliyor, yaralanarak gazi olan vatandaşlarımıza şükranlarımızı ve minnetlerimizi sunuyorum” ifadelerini kullandı. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı