banner
Gündem

18 yaşına giren ASÜ üretim odaklı yeni hedeflere ilerliyor

2006 yılında kurulan Aksaray Üniversitesi (ASÜ) 18 yaşına ulaştı. Eğitim, araştırma, yayın, bilimsel proje, teknolojik üretim gibi pek çok alanda dikkat çeken başarılara imza atan ASÜ, yeni kuşak üniversiteler arasındaki..

18 yaşına giren ASÜ üretim odaklı yeni hedeflere ilerliyor
banner

2006 yılında kurulan Aksaray Üniversitesi (ASÜ) 18 yaşına ulaştı. Eğitim, araştırma, yayın, bilimsel proje, teknolojik üretim gibi pek çok alanda dikkat çeken başarılara imza atan ASÜ, yeni kuşak üniversiteler arasındaki saygın konumunu daha da derinleştiriyor.

‘GELİŞİME EMEK VE KATKI VEREN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜRLER’

Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş, ASÜ’nün 18’inci kuruluş yıl dönümüne ilişkin bir açıklama yaptı. Gelişmenin, büyümenin ve ilerlemenin bugünden yarına, birdenbire olamayacağını, bunların ancak bir süreç içerisinde gerçekleşebileceğini söyleyen Rektör Alpay Arıbaş, 18 yıl boyunca kampüste yapılan her işin çok ama çok kıymetli olduğunu vurguladı. Fiziki ve akademik altyapının hazırlanması, bina inşaatlarının tamamlanması, eğitim-öğretim ortamlarının kurgulanması, şehirle ve dış paydaşlarla ortaklık zeminlerinin kurulması… Tüm bu işlerin zaman içinde tamamlandığını ve yapılan her işi ASÜ’nün büyümesi adına atılan kıymetli bir adım olarak gördüklerini dile getiren Prof. Arıbaş, “Üniversitemiz büyük bir sabır, emek, özveri ve gayretle bugünlere geldi. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, ASÜ’nün kurulmasına, büyümesine, kalkınmasına, yatırım almasına katkı sunan tüm devlet büyüklerimize, bakanlarımıza, milletvekillerimize, valilerimize, belediye başkanlarımıza, rektörlerimize ve emeği olan herkese teşekkürlerimizi iletiyor, sevgi, saygı ve hürmetlerimizi sunuyoruz” dedi.

‘BİRİKİMLERİMİZİ BÖLÜŞEREK ETKİ ALANINI GENİŞLETİYORUZ’

ASÜ’nün temel ihtiyaçlarını karşıladığını ve artık akademi başta olmak üzere, sosyal, kültürel ve sanatsal bakımdan yeni bir yoğunlaşma süreci içinde olduğunu ifade eden Prof. Dr. Alpay Arıbaş, bilimle endüstrinin bir araya geldiği bu yeni yoğunlaşma döneminin temelinde toplumsal kalkınmanın olduğunu dile getirdi. Türkiye’nin yerli ve milli hedefleriyle birebir uyumlu yeni bir ufka ilerlediklerini kaydeden Arıbaş, “Tüm birikimimizi sanayicilerimizle, araştırmacılarımızla ve diğer paydaşlarımızla bölüşerek etki alanını genişletmeye gayret ediyoruz. Topluma katkı sağlayabilecek, üretime dönük, katma değeri yüksek yeni projeler ortaya koymak ve bunları kendi sanayicimizle birlikte somut ürüne dönüştürmek konusunda çok değerli adımlar atıyoruz. Heyecanımız çok yüksek” dedi. Bu dönemin en temel farklarından birisinin de öğrencilerin bilimsel çalışmaların merkezinde yer almasına gösterdikleri hassasiyet olduğunu vurgulayan ASÜ Rektörü, “Öğrencilerimiz bizim en büyük gücümüz. Onlar geleceğin araştırmacıları, proje üreticileri, geliştiricileri… Onlar bilimsel projelerin her aşamasında işlerin merkezinde olacaklar” şeklinde konuştu.

Merkezinde gençlerin, bilimin ve evrensel değerlerin olduğu üretim odaklı yeni hedefler doğrultusunda büyük bir azimle çalışacaklarını ifade eden Rektör Arıbaş, “Üniversitemizin 18’inci yıl dönümü kutlu olsun. Bugüne kadar kurumumuzun ilerleyişine katkıda bulunmuş herkese bir kere daha çok teşekkür ediyoruz. Allah yolumuzu aydınlık eylesin. Nice 18 yıllara erişmek dileğiyle. (Haber Bülteni) 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası