Gündem

19 Mayıs coşkusu ilçelerde de yaşandı

Aksaray’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kent merkezi ve ilçeler dahil şehir genelinde büyük bir coşkuyla kutlandı. Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve..

19 Mayıs coşkusu ilçelerde de yaşandı
banner

Aksaray’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kent merkezi ve ilçeler dahil şehir genelinde büyük bir coşkuyla kutlandı.

Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında ilçenin çarşı meydanında büyük bir kalabalık oluştu. Genci, yaşlısı tüm ilçe halkı etkinliklerde doyasıya eğlendi.

YARIŞMALAR RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTURDU

Programa Güzelyurt Kaymakamının görevde olması sebebiyle Kaymakam Vekili İbrahim Cem Deveci katıldı. Güzelyurt Belediye Başkanı Ünal Demircioğlu, İl Genel Meclis Üyeleri, Siyasi Parti ilçe Başkanları, Kurum Amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşların katılım sağladığı kutlama programında voleybol turnuvasında dereceye giren öğrencilere madalya ve kupaları teslim edildi. Etkinlikler kapsamında zeybek gösterisi, bilek güreşi ve halat çekme yarışı yapıldı.

104.YIL COŞKUSU

Gülağaç’ta ise 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104. yıldönümü 75. Anadolu Lisesi’nde kutlandı. İlçe Kaymakamı İbrahim Cem Deveci’nin katılım sağladığı programa Belediye başkan Vekili, İl Genel meclis üyeleri, siyasi parti ilçe başkanları, Kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlarda ilgi gösterdi. Programda gençlerin sergilediği kaşık oyunları gösterisi ve halat çekme yarışı renkli görüntüler oluşturdu.

GENÇLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Eskil ilçesinde düzenlenen etkinlik ise Eskil Hükümet Konağı önünde gerçekleştirildi. Etkinliğe Eskil Kaymakamı Yunus Coşkun, Eskil Belediye Başkan Vekili Hilmi Yol, Eskil Cumhuriyet Savcısı Alperen Mortepe, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkulu bir şekilde kutlandı. Hükümet Konağı önünde düzenlenen etkinlikte çocuklar şiir okudu, tekvando gösterisi yapıldı. Gençler birçok sportif faaliyette de hünerlerini gösterdi.

Ağaçören ilçesinde de büyük bir coşkuyla kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramına ilçe Kaymakamı Naim Akar, Belediye Başkanı Yaşar Bekleviç, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı. Bayrak yürüyüşünün ardından yeşil alanda yapılan etkinliklerde; gençler bilek güreşi yaptı, halk oyunları oynandı ve trompet gösterisi yapıldı.

Sultanhanı kervansarayının önünde yapılan 19 Mayıs kutlamasına ise Kaymakam Serkan ve ilçe Belediye Başkanı Fahri Solak katılım sağladı. Coşkulu kutlamada gençler yeteneklerini sergiledi. Kimisi ok attı, kimisi topla eğlenceli oyunlar oynadı. Haber: Sümeyye ÇALIŞKAN

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası