Gündem

2. Aksaray Bisiklet Festivali ‘Yeşil  Aksaray İçin Pedallıyoruz’ sloganıyla başladı

aksaray belediyesince düzenlenen 2. aksaray bisiklet festivali, "yeşil aksaray İçin pedallıyoruz" sloganıyla başladı. 15 temmuz milli İrade meydanı”nda bisikletseverlerle bir araya gelen aksaray valisi hamza aydoğdu ve belediye başkanı evren dinçer bir süre sohbet etti. bankalar caddesi”nde dinçer”in startıyla..

2. Aksaray Bisiklet Festivali ‘Yeşil  Aksaray İçin Pedallıyoruz’ sloganıyla başladı
banner

aksaray belediyesince düzenlenen 2. aksaray bisiklet festivali, "yeşil aksaray İçin pedallıyoruz" sloganıyla başladı.

15 temmuz milli İrade meydanı”nda bisikletseverlerle bir araya gelen aksaray valisi hamza aydoğdu ve belediye başkanı evren dinçer bir süre sohbet etti.

bankalar caddesi”nde dinçer”in startıyla başlayan festivalde bisikletçiler kılıçarslan parkı”na kadar 5 kilometre pedal çevirdi.

dinçer, burada yaptığı konuşmada, aksaray”ın güzelleşmesi ve çehresinin değişmesi için göreve geldikleri günden bu yana yoğun bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

kentin "yeşil aksaray" hüviyetine kavuşması noktasında bisiklet yolları ve istasyonları kurduklarını belirten dinçer, şöyle konuştu:"11 bisiklet istasyonu ve 120 bisikletimiz hemşerilerimize hizmet veriyor. bisiklet kullanımı teşvik etmek amacıyla festivalimizi yapıyoruz. kentimizde hem yeşil çevrenin desteklenmesi hem de çevresel ulaşım aracı olan bisikletin daha fazla kullanılması adına çalışmalar yürütüyoruz. göreve geldiğimiz andan bu yana  bisiklet kullanımı noktasında önemli değişimler oldu. yapımı tamamlanan 32 kilometrelik bisiklet yolunun, sayısını da miktarını da daha üst rakamlara çıkartacağız. aksaray”da bisikleti olağan bir ulaşım aracı olarak kullandırmak istiyoruz." foto-haber:erkan altuntaŞ

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL