2018’de Aksaray ekonomik daralmadan çok etkilenmedi

2018’de Aksaray ekonomik  daralmadan çok etkilenmedi


Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri (ATSO) ile Başkanı Cüneyt Göktaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentte görev yapan gazetecilerle buluştu.


Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri (ATSO) ile Başkanı Cüneyt Göktaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentte görev yapan gazetecilerle buluştu.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak konuşmasını sürdüren Cüneyt Göktaş; "İyi ve kötüsü ile koskoca bir yılı geride bıraktık. 2018 yılında şehrimiz ekonomik daralmadan çok etkilenmeden geçirdik." dedi.
“SON ÇEYREĞİNDE YAŞANAN EKONOMİK DARALMAYI FIRSATA ÇEVİRDİK”
Gazetecilere açıklamalarda bulunan Göktaş, Aksaray’ın 2018’in son çeyreğinde yaşanan ekonomik daralmayı fırsata çevirdiğini söyledi. 2018 yılı 7. ve 8. aylarına kadar herkesin kendi işini yaptığını döviz kurlarının yükselmesi ile başlayan süreçte izinlerini Aksaray’da geçiren gurbetçilerin ekonomik olarak ciddi katkı sağladığını ifade eden Göktaş; “Dövizdeki artışla birlikte Aksaray’da bulunan gurbetçilerimiz değerlenen birikimlerini fırsata çevirdi. Her alanda ciddi ekonomik canlılık yaşandı. Bunu hepimiz biliyoruz. Hükümetimizin aldığı yerinde kararlar ve politikalar ile bu olumsuz durumu hep birlikte atlatıyoruz. Şu anda bile Aksaray OSB’de bulunan ve tek vardiya çalışan fabrikalarımız çift vardiyaya geçmiş durumda. Biz bundan son derece memnunuz.” dedi.
2019 yılından çok umutlu olduklarını kaydeden Göktaş, “2019 yılı başarılı bir yıl olacak diye ben çok umutluyum.30 Mart seçimleri ile birlikte ülkemizin önünün daha da açılacağına canı gönülden inanıyorum.” şeklinde konuştu.
Göktaş, gazetecilerin “Aksaray’da konkordato (iflas anlaşması) ilan edilen firma var mı?” sorusu üzerine Aksaray’da konkordato ilan eden 1 firmanın olduğunu söyledi.
2. OSB KURULMA AŞAMASINA GELDİ
Göktaş, 2018 yılı Nisan ayında göreve geldiklerinde yapacakları projeler için bir yol haritası belirlediklerini belirterek Oda Yönetim Kurulu Üyeleri ile Aksaray için çalışmaya gayret gösterdiklerini söyledi. Projeleri arasında bulunan Aksaray 2. OSB’nin kurulma aşamasına geldiğini kaydeden Göktaş Güneş Enerjisi İhtisas OSB kurulması için ciddi gelişmelerin olduğunu söyledi. 2019 yılı inşallah başta memleketimiz olmak üzere hayırla vesile olur diyorum. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı