Asayiş

3 ilde akaryakıt kaçakçılarına darbe  

Akaryakıt Kaçakçılığıyla Mücadele Özel Ekibi, Aksaray’ında aralarında bulunduğu 3 ilde kayıt dışı akaryakıt satışı yaparak gelir elde eden akaryakıt kaçakçılarına darbe vurdu. Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğüne bağlı Akaryakıt Kaçakçılığıyla Mücadele..

3 ilde akaryakıt kaçakçılarına darbe  
banner

Akaryakıt Kaçakçılığıyla Mücadele Özel Ekibi, Aksaray’ında aralarında bulunduğu 3 ilde kayıt dışı akaryakıt satışı yaparak gelir elde eden akaryakıt kaçakçılarına darbe vurdu.

Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğüne bağlı Akaryakıt Kaçakçılığıyla Mücadele Özel Ekibi ile Jandarma Genel Komutanlığına bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Ekiplerinin 4 ayrı akaryakıt istasyonuna yönelik eş zamanlı başarılı operasyonları neticesinde Aksaray, Konya ve Amasya’da kayıt dışı akaryakıt satışı sağlayan özel düzenekler tespit edildi.

Aksaray’da iki ayrı operasyon yapıldı. Yürütülen ilk operasyonda, ekipler kaçak akaryakıt satışına ilişkin düzenek ararken farklı bir manzarayla karşılaştı. Aramalar esnasında akaryakıt istasyonunun çatı katında 6 bin 160 paket kaçak sigaranın saklandığı fark edildi. İkinci operasyonda ise, başka bir akaryakıt istasyonunda, otomasyon ve yazar kasalara müdahale edilerek kayıt dışı akaryakıt satışı yapıldığı ortaya çıkarıldı. Aramalarda istasyonda gizlenmiş vaziyette satış sistemine paralel çalışan pompa beyni ve arabirim ünitesi bulunarak kayıt dışı satış için kullanılan bilgisayar ve yazar kasaya el konuldu.

Ekiplerin çalışmaları sonucunda 3 ilde gerçekleştirilen 4 farklı operasyonda ele geçirilen eşya, düzenek ve belgelere el konuldu.  İlgililer hakkında adli ve idari işlemler başlatıldı. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL