banner
Gündem

30 Ağustos Zafer Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramının 101. Yıldönümü Aksaray’da düzenlenen törenle kutlandı. Tören Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu ile Belediye Başkanı Evren Dinçer’in törene katılanların bayramını tebrik ardından Atatürk Anıtına çelenk sunması..

30 Ağustos Zafer Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı
banner

30 Ağustos Zafer Bayramının 101. Yıldönümü Aksaray’da düzenlenen törenle kutlandı. Tören Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu ile Belediye Başkanı Evren Dinçer’in törene katılanların bayramını tebrik ardından Atatürk Anıtına çelenk sunması ile başladı. Törene Aksaray Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu, Hüseyin Altınsoy, Ramazan Kaşlı, Turan Yaldır, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Kutlamalar saygı duruşunda bulunulması ardından İstiklal Marşının okunması ile devam etti.

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu törende yaptığı konuşmasında; mazisi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin ebedi istiklâlini kazandığı gün olarak tarihe geçen 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümüne erişmenin haklı onurunu ve gururunu hep birlikte yaşadıklarını söyledi.

‘KAHRAMANLIK DESTANI, BAĞIMSIZLIK NİŞANESİ’

Vali Kumbuzoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Aziz Milletimizin binlerce yıllık şanlı tarihinde, birbirinden kıymetli, sayısız zafer vardır. Ancak bunlardan bazıları milletimizin mukadderatını belirlediği için bir savaştan, bir zaferden öte, daha derin manalar taşır. İşte, 30 Ağustos Zaferi de bunlardan biridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos 1922’de tarihe altın harflerle yazılmış eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muhaberesi ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk Milleti, hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.30 Ağustos, vatanı, bayrağı, istikbâli, ezanı için hiç düşünmeden ‘Ya İstiklâl Ya Ölüm’ diyen ecdadımızın kahramanlık destanı, bağımsızlık nişanesidir. 30 Ağustos; bizler için vatan aşkıyla yeniden doğuşun, bu topraklarda ebediyen özgürce varoluşun günüdür. Zaferimiz kutlu olsun.”

‘TÜRK ORDUSUNUN KUDRET VE KAHRAMANLIĞI’

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Jandarma Üsteğmen Burak Kılıç’da konuşmasında; 30 Ağustos’un 3 yıl süren onurlu bir kurtuluş mücadelesinin muhteşem bir zaferle sonuçlandığı gün olduğunu söyledi. Kılıç; “30 Ağustos 1922 tarihinde Ulu Önder Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk Anadolu’daki Türk varlığına kast edenleri tarihe gömdüğü gömmüştür. Bu zafer yüce Türk ulusunun bağımsızlık aşkını, Türk ordusunun kudret ve kahramanlığını tarihe muhteşem bir şekilde kaydetmiştir” dedi.

Kutlamalarda Aksaray İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Asayiş Komando Bölüğünün gösterisi ile devam ederken Aksaray Belediyesi Halk Oyunları ekibi Aksaray yöresi oyunlarını sergiledi.

Geçit töreninin ardından Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu beraberinde Belediye Başkanı Evren Dinçer ile tebrikleri kabul etti. Foto-Haber: Şeyda COŞAR

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası