banner
Siyaset

‘31 Mart’ta da hep birlikte ipi göğüsleyeceğiz’

Temel atma töreni, açılış ve bir dizi ziyaretler için Aksaray’a gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk,..

‘31 Mart’ta da hep birlikte  ipi göğüsleyeceğiz’
banner

Temel atma töreni, açılış ve bir dizi ziyaretler için Aksaray’a gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Merkez İlçe Başkanı Muammer Gür, Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat, Gençlik Kolları Başkanı Şükrü Öztürk ile birlikte iş insanları ve kanaat önderleri ile buluştu. Şehrin gelişimine önemli bir katkı sağlayacak Hamidiye Mahallesi’ndeki kentsel dönüşümün temelini atan Bakan Özhaseki, beraberindeki heyet ile birlikte, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Ardından AK Parti’nin 15 Temmuz Milli İrade Meydanındaki seçim standını ziyaret etti.

Aksaray Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Kalanlar Millet Bahçesi’nin de açılışını gerçekleştiren Özhaseki, AK Parti Aksaray İl Başkanlığı’nın düzenlediği programda teşkilat mensupları ile bir araya geldi.

 

‘BU SEÇİM BİR BEKA MESELESİDİR’

Programın açılış konuşmasında ülke olarak kritik bir seçim süreci içerisinde olduklarını aktaran İl Başkanı Aktürk, “Artık çok kısa bir zaman kaldı. Şunu biliyoruz ki; bugün safları sıklaştırmaya her zamankinden biraz daha fazla ihtiyacımız var. Senlik-benlik gibi kısır tartışmaları bir kenara bırakmaya her zamankinden daha fazla mecburuz. İçerde terör örgütleriyle ve onların maşası taşeron örgütlerle kol kola gezenler, dışarıda evvelden beri zihinlerinin bir kenarında hastalıklı bir şekilde taşıdıkları Türk ve İslam düşmanları bir araya gelmişken, bizler milli ve yerli bir şuurla memleketin bekası ve istikbalin tesisi için birlikte hareket etmek zorundayız. Bu nedenledir ki; 31 Mart seçimleri sadece belediye başkanlarının ve yerel idarelerin belirlendiği bir seçimden çok daha fazlasıdır. Bir beka meselesidir” dedi.

 

‘SÖYLEYECEK DAHA ÇOK SÖZÜMÜZ, YÜRÜYECEK ÇOK YOLUMUZ VAR’

Başkan Aktürk, “Güçlü ve lider ülke Türkiye” idealine inanarak, Üstat Necip Fazıl Kısakürek’in ifadesinde olduğu gibi, “kim var?” diye seslenildiğinde arkasına, sağına ve soluna bakmadan “ben varım” diyebilen, “benim olmadığım yerde başkası yoktur” düşüncesini besleyen bir dava ahlakı ve şuuruyla bu ülkede taş üstüne taş koyanlardan olmak için gecemizi gündüzümüze kattık. Ülkemize çağ atlatan sayın Cumhurbaşkanımız ile aynı çatı altında siyaset yapıyor olmanın engin gururunu hep birlikte yaşadık, yaşamaya da devam ediyoruz. Bu bilinçle, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın mücadelesine Aksaray’dan güçlü bir omuz verebilmek için çabalıyoruz. Söyleyecek daha çok sözümüz, yürüyecek çok yolumuz var ve bizler bu kutlu yolda daha çok çalışacağız. Çünkü biz suskun dünyanın hür sesi olan liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın bizden ne beklediğinin farkındayız. Tevazu Samimiyet ve Gayretle “Memleket İşi Gönül İşi diyerek yollara düşmeye, milletimize hizmet etmeye azim ve kararlılıkla devam edeceğiz” diye konuştu.

 

‘BİZİM DERDİMİZ, DAVAMIZ VAR VE YAPTIĞIMIZI BİLİYORUZ’

AK Parti olarak 22 yıldır hizmet belediyeciliği, marka şehirler, gönül belediyeciliği olarak çalışmalar yaptıklarına işaret eden Bakan Özhaseki ise şöyle konuştu: “İnsanların gönlüne girebilmek için gece gündüz çalışacağız. Çalışmaya devam edeceğiz. Biz böyle yaparken son dönemde ‘Algı belediyeciliği’ diye bir şey başladı. Son derece üzücü hakikaten. Gerçeklik ayrı fakat o sosyal medyadaki dünya ayrı. Bu algı belediyeciliği modalaştı. Bu da ne yazık ki epeydir devam ediyor. Biz tabi yolumuzu değiştirecek değiliz. Biz yine hizmet edeceğiz. Bizim derdimiz, davamız var ve yaptığımızı biliyoruz. Onlar da ne yaparlarsa yapsın ancak bulunduğumuz ortam itibarıyla söylüyorum, arkadaşlar çok çalışmalıyız. Bu gerçeklikleri anlatmalıyız ve yaptıklarımızı anlatmalıyız. Türkiye’nin geçmişten bugüne atlattığı badireleri anlatmalıyız. Çektiğimiz çileleri gerçekten söylemeliyiz, başarılarımızı da anlatmalıyız. Neticesinde gelecekle ilgili de gerek Aksaray’ımızda gerek diğer illerimizde neler yapacağımızı da söylemeliyiz.”

 

‘ZAFER İNANANLARIN, ÇALIŞANLARIN  VE İYİ İNSANLARIN OLACAK’

Çalışmaların yanında birliği ve dirliği asla bozdurmamaları gerektiğini vurgulayan Özhaseki, “Nefsimize uymayacağız, hizmete devam edeceğiz. Siyasi gerçeklik uğruna, doğru bildiklerimizi söylemeye de devam edeceğiz. Asla ayrılmadan, birbirimizden kopmadan, dualar ederek ve gayret ederek iyi işler yapmaya devam edeceğiz. Rabbim utandırmasın, mahcup etmesin. İnşallah 31 Mart’ta da hep birlikte ipi göğüsleyeceğiz. Zafer inananların, çalışanların ve iyi insanların olacak” dedi.

 

‘AKSARAY BU HIZLA GİDERKEN BİR RAY DEĞİŞİMİNE TAHAMMÜLÜ YOK’

Aksaray’da iki önemli projelerden bir tanesinin temelini attıklarını, diğerinin de açılışını gerçekleştirdiklerini aktaran Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer de, “Dolu dolu bir gün geçirdik. Malum yine bir seçim dönemindeyiz. Yerel yönetim seçimleri gece gündüz demeden tüm teşkilatlarımız sabah akşam demeden durmadan çalışıyorlar. Gücümüz tamamen sahaya adadık. Ev ev, kapı kapı geziyoruz. Esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Zaten biz belediye başkanlığı sürecinde de sahadaydık. Vatandaşlarımızla beraberdik. Şimdi bunu bir seçim havası, atmosferi içerisinde gerçekleştiriyoruz. Tabi girmedik kapı, çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmamak üslubuyla Sayın Cumhurbaşkanımızın bize talimatları doğrultusunda elimizden gelen, gücümüzü tamamen sahaya adapte etmiş ve vatandaşlarımızla kucaklaşıyoruz. Bu kucaklaşmanın neticesi olarak da projelerimizi yakın zamanda tüm kamuoyuna paylaşacağız. Allah’ın izniyle gelecek dönemde tekrar belediye başkanı seçildiğimizde bunları hizmetlerimizle taçlandıracağımızı ümit ediyorum. Sizlerin de desteğiyle. Aksaray’ımız büyüyen gelişen bir şehir olduğunu her vesileyle söylüyoruz. Nüfusumuz artıyor. Dolayısıyla Aksaray’ın bir zaman kaybına tahammülü yok. Aksaray bu hızla giderken bir ray değişimine tahammülü yok. dolayısıyla bu bilinç ve şuurla tüm teşkilat mensubu arkadaşlarımızın gece gündüz demden bu treni aynı şekilde devam ettirme mücadelesi içerisinde olacağına kanaatim tamdır. Bu vesileyle tekrar birliğimiz beraberliğimizi Allah daim eylesin, bu yolculukta beraber koşmayı, bu bayrak yarınlara beraber götürmeyi nasip buyursun.” (Haber Bülteni)

 

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası